1 2
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 172-175
Pohostinství Žiželice - z provozních důvodů zavřeno
Tříkrálová sbírka v roce 2022
1. ročník vánočního turnaje ve stolním tenise
Tříkrálová sbírka v roce 2022
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 176-179
Tříkrálová sbírka - možnost přispět i na Obecním úřadě v Žiželicích
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 180-183

Úvod > Aktuality > Vojenské odpoledne ve Stroupči - zhodnocení akce

Vojenské odpoledne ve Stroupči - zhodnocení akce

Datum konání:
18.9.2021

V sobotu 18.9.2021 proběhla ve Stroupči zajímavá akce pro všechny přítomné. Vojenské odpoledne a tvořivé vítání podzimu oslovilo všechny věkové kategorie. Děti i dospělí si pod dohledem místního profesionálního vojáka Josefa Mangy zacvičili a vyzkoušeli si vojenský trénink v plazení, prolézání, probíhání pneumatik, klikování či hodu granátem. Pod dospěláckým dohledem si děti i dospělí zastříleli a prohlédli si předměty s vojenskou tématikou z dob dřívějších a současných a to včetně vojenského stanu zapůjčeného od obce Žiželice. Se stejným nadšením si pak přítomní vytvořili krásné kreativní pozdravy k uvítání podzimu a až do večera byla k dispozici výstava všech malířů. Přítomní se občerstvili pravým vojenským guláškem a opečenými buřtíky, dostali drobné odměny a krásné upomínkové klíčenky s vojenskou tématikou.

Velké poděkování patří Josefu Mangovi, Pavlovi Mangovi, Janu Schneiderovi, Miloslavu Balíčkovi a Miroslavu Provazníkovi za přípravu a organizaci této velmi povedené akce. Poděkování patří také Obci Žiželice a sponzorům akce.

Text a foto: Mgr.Lenka Mangová Mottlová

Vojenské odpoledne     Vojenské odpoledne ve Stroupči