Divadelní představení ve Stroupči
Divadelní představení ve Stroupči - PŘESUNUTO DO KD ŽIŽELICE!!!
Divadelní představení na KD Žiželice - zhodnocení akce
Výměna oken a dveří na KD Žiželice
Sběrné místo - otevřeno
Setkání se zastupiteli
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 108-111
Rozloučení s prázdninami a pohádková stezka v Žiželicích - ZMĚNA TERMÍNU!!!
Oznámení o pohybu vojenské techniky a armády ČR
Ukliďme Stroupeč, Ukliďme Hořetice - akce Okrašlovacího spolku
Vojenské odpoledne ve Stroupči
Prodej račetické cibule - u bývalé firmy KOVO - nutné objednat
Sběrné místo - otevřeno

Úvod > Aktuality > Vlajka pro Tibet - letos se připojila i naše obec

Vlajka pro Tibet - letos se připojila i naše obec

Datum konání:
10.3.2021

I naše obec se dne 10. 3. 2021 připojila k výzvě spolku Lungta a na obecním úřadě vlála vlajka Tibetu.

Informace o kampani Vlajka pro Tibet

Mezinárodní kampaň "Vlajka pro Tibet" vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí  na podporu Tibetu. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru.

Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 844 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy a kromě různých organizací také mnoho občanů ČR. Po celé ČR probíhá v průběhu března řada akcí na podporu Tibetu.

10. března 2021 si připomeneme už 62. výročí tibetského povstání.

Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.

Zdroj: Lungta – Vlajka pro Tibet

Foto: HM