Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 156-159
Mikulášská nadílka v našich obcích
Tvoření Vánoc - akce Okrašlovacího spolku
Sběrné místo - otevřeno
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 160-163
Vánoční sousedské posezení ve Stroupči
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 164-167
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 168-171
Vánoční pochod - akce Okrašlovacího spolku
Vánoční mše svatá v neděli 26.12. v Žiželicích
Vánoční pochod - zhodnocení akce Okrašlovacího spolku
Vánoční turnaj ve stolním tenisu
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 172-175

Úvod > Aktuality > Vánoční výzdoba a rozsvícení vánočních stromů v našich obcích

Vánoční výzdoba a rozsvícení vánočních stromů v našich obcích

27.11.2021
Datum ukončení:
28.11.2021

Ve druhé polovině listopadu začaly naše obce měnit podzimní výzdobu za výzdobu vánoční a v posledním listopadovém víkendu se konalo slavnostní rozsvícení stromečků.

Stroupeč - v sobotu 27. listopadu 2021 se díky elánu a nasazení členů osadního výboru oděla vesnička do vánočního hávu. Adventní náladu pak doplnilo i podvečerní slavnostní rozsvícení vánočního stromu, koledy a hudební vystoupení Aničky Paterové na příčnou flétnu. Nechybělo ani malé překvapení pro děti nachystané pod stromečkem či občerstvení pro přítomné v podobě teplého čaje, vánočky a dalšího sladkého pečiva.

Poděkování patří členům osadního výboru a dalším občanům Stroupče, ale zejména paní Stáně Králikové a Markétě Balíčkové za nápad a intenzivní práci na výzdobě, kterou dělaly mnoho hodin. Děkujeme také paní Vendulce Menšíkové a paní Haně Schneiderové za přípravu občerstvení a panu Josefu a Pavlovi Mangovým za zajištění technického zázemí pro výzdobu a rozsvícení.

Text a foto Stroupeč: LMM

V neděli 28. listopadu se uskutečnilo slavnostní rozsvícení vánočních stromů i v dalších obcích.

Hořetice - velký dík za kus dobře odvedené práce patří osadnímu výboru Hořetice a paní Hance Berkiové a Olince Šrajbrové mladší.

Přívlaky - obrovské díky patří všem obyvatelům, kteří se snaží i v naší nejmenší obci nejen tuto tradici udržovat.

Žiželice - za výborné cukroví, na kterém jsme si pochutnali pod stromečkem, děkujeme paní Věrce Malákové a dále všem, kteří se na této akci podíleli, ať tím, že připravili výzdobu, zázemí nebo tím, že se u stromečku sešli a popřáli si klidné svátky.

Za zajištění tří vánočních stromů do našich obcí děkujeme Mgr. Josefu Ryšavému z Račetic a za zprostředkování rodině Gugalových z Hořetic.

Text: LU

Foto Žiželice: LU, HM

Foto Hořetice: Simona Mangová

Foto Přívlaky: Elena Lamberská

Více fotografií ve fotogalerii.

Přívlaky.jpg      stroupeč7.jpg

PŘÍVLAKY                                                                                                 STROUPEČ

vánoční strom Žiželice.jpg                               Vánoční strom Hořetice.jpg

ŽIŽELICE                                                                                                             HOŘETICE