Knihobudka v Hořeticích - akce Okrašlovacího spolku
Pohádková stezka a tvořivé odpoledne - akce SDH Žiželice - zhodnocení
Setkání přátel a kamarádů Hořetic - akce Okrašlovacího spolku
Setkání přátel a kamarádů Hořetic - zhodnocení akce Okrašlovacího spolku
Tvořivé odpoledne a pohádková stezka v Žiželicích
Výluka na trati ve dnech 14. - 19. 9. 2022
Posezení s harmonikou - zhodnocení akce
Posezení s harmonikou
Vítání občánků
Výluka na trati ve dnech 14. - 19. 9. 2022
Vojenské odpoledne ve Stroupči - loučení s létem - pro nepřízeň počasí přesunuto na 17.9.
Vojenské odpoledne ve Stroupči - zhodnocení akce
Vyhodnocení „Strategického plánu rozvoje Obce Žiželice“ 2020 - 2022
Jak správně upravit hlasovací lístek
Jak správně upravit hlasovací lístek
Přemostění Žiželice - zahájení prací ke zřízení monitorovacích prvků

Úvod > Aktuality > Ukliďme Česko - obecní akce - zhodnocení

Ukliďme Česko - obecní akce - zhodnocení

Datum konání:
10.4.2021

V sobotu 10.4.2021 se i obec Žiželice zapojila do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Prostřednictvím svých koordinátorů kontaktovala dobrovolníky ve všech obcích, kteří v průběhu dopoledne a někdy až do pozdního odpoledne uklízeli veřejná prostranství a místa v obci nebo její těsné blízkosti. Každý přihlášený účastník obdržel jako odměnu svačinku. Snažili jsme se většinu odpadu třídit, nejvíce bylo tradičně komunálního odpadu a použitých pneumatik. A jak probíhal úklid v jednotlivých obcích?

Stroupeč: Poděkování koordinátorky paní M. Balíčkové – Ráda bych poděkovala všem, od odborného prořezu náletovin a křovin panem Pavlem a Jožou Mangovými, přes „servírku“ Pavlínku, pracanty Aničku a Káju Paterovi, Léňu Mangovou Mottlovou a Vašíka Mangu, tak i Míru Provazníka s jeho kluky Míšou, Vítkem a Filípkem, Hanku Schneiderovou s Kubou a Eliškou, Vendulku Menšíkovou, Martinu-pošťačku a „kuchařku“ Stáňu Králikovou. Všichni jsme si mákli a je to doufám vidět. Věřím, že všichni máme dobrý pocit z odvedené práce, a pevně doufám, že si to brzy zopakujeme. Snad jsem na nikoho nezapomněla, všem ještě jednou velké díky za účast a za pomoc.

Slovo paní místostarostky Lenky Mangové Mottlové - K sobotní akci bylo ve Stroupči vytipováno několik míst. Proběhl tak jarní úklid klubovny a jejího okolí, prostoru kolem božích muk, prořez švestkové aleje nad Stroupčí, stažení suché trávy na obecní louce nad bývalou školou a finální úklid kolem dvou starých topolů u řeky, které byly v nedávné době ořezány. Sobotní nasazení, nálada a pohoda provázela celé dopoledne všechny účastníky. Práce se našla pro všechny velké i malé dobrovolníky. Podařilo se tak opět vesničku a okolí Stroupče zpříjemnit k procházkám místních občanů, ale také návštěvníkům, kteří vnímají změny okolí velmi pozitivně. A práce zdaleka nekončí, již v sobotu členové osadního výboru vytipovali další místa, která si zaslouží úklid. Děkujeme.

Hořetice: Slovo koordinátorky paní S. Mangové – Chtěla bych především vyzdvihnout ochotu všech lidí – bylo nás celkem asi 35. Velice nás nadchly děti, od malých po ty větší, které se ujaly nejen svozu na jedno hnízdo, ale také sesbíraly spousty odpadků. Uklízeli jsme od srdce, každý měl radost, když přibyl další plný pytel. Nakonec jsme se semkli a sesbírali ještě z loni vyčištěného místa pro stavbu budoucí „klubovny“ na více jak 5 plných vozíků drobného a většího kamení a suti. Za nás všechny „pecka den“.

Přívlaky: Slovo koordinátorky paní B. Klištincové – V Přívlakách máme štěstí, že zde nejsou žádné černé ani jiné skládky. Jsme ze všech našich vesnic nejmenší a každý se tu snaží udržovat pořádek v průběhu roku. Zapojili jsme se tedy spíše symbolicky. V rámci této akce jsme uklidili štěrk, který byl použit na drobnou opravu pískové cesty.

Žiželice: Slovo koordinátorky paní M. Bártové – Veřejná prostranství přímo v obci uklízejí pravidelně její zaměstnanci. V Žiželicích jsme se proto zaměřili na nejvíce postižená místa, kde lidé buď pravidelně zakládají černé skládky nebo odhazují nejvíce odpadků. Kde to šlo, tam jsme se soustředili i na třídění plastů, skla a kovů. Tímto všem, kteří i přes počáteční nepřízeň počasí dorazili, ještě jednou děkuji za účast.

Za vedení obce – velice děkujeme všem koordinátorům, dobrovolníkům a dětem. Tato jarní akce si v našich kalendářích našla své místo. Je vidět, že nejen zábava, ale i práce sousedy spojuje a to nás velice těší. Takové dny patří mezi ty, na které budeme všichni rádi vzpomínat.

Více fotografií ve fotogalerii.

celkem.jpg