Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky - zhodnocení akc

Sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky - zhodnocení akcDatum konání:
18.6.2022

Sobotní odpoledne 18.6.2022 se na sportovním hřišti v Žiželicích konal dlouho odkládaný sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky. V rámci programu bylo možné si v čase od 13 do 14 hodin prohlédnout interiéry kaple Navštívení Panny Marie v Žiželicích, kostela svatého Vavřince v Hořeticích, kapličku v Přívlakách a klubovnu, po částečné vnitřní rekonstrukci, ve Stroupči. V každém objektu byly umístěny historické fotografie té které obce. Na hřišti jste pak mohli navštívit stánek, kde byly vystavené historické fotografie všech obcí pohromadě. V tom samém stánku byla možnost zakoupit si krásnou svíčku s vyobrazením historických objektů každé obce, dále například hrneček nebo látkovou tašku s logem obce a spoustu dalších předmětů. K dispozici byly také k nahlédnutí kopie kronik, ať už těch starých či novějších.

Samotný sraz pak přibližně v 15.30 hodin oficiálně zahájila starostka Helena Makuková společně s otcem Vilémem z liběšické farnosti, který má k naší obci blízký vztah. Následovala tichá vzpomínka na ty, kteří tu již s námi nejsou, kterou na flétnu a kytaru hudebně doprovodily mladé slečny Anička Paterová a Karolínka Gugala. K tanci a poslechu hrála kapela Horalka z Kraslic, kterou doplnil dvěma vstupy taneční soubor Sedmikvítek ze Žatce pod vedením paní Ivany Fábryové. Děvčata si připravila dva lidové tance a nutno podotknout, že byla radost se na ně dívat.

Občerstvit jsme se mohli ve stánku u pana Pavla Vidy, který nabízel výborné klobásky, karbanátky, guláš nebo grilovanou krkovičku. Dodržet pitný režim pak bylo možné jak ve stánku na hřišti, tak v místním pohostinství. Pro děti byl připravený dětský koutek, kde si mohly namalovat obrázek, vybarvit omalovánku, případně na kluzišti malovat křídami. Každý z přítomných pak mohl využít koupaliště s průzračně čistou vodou.

Ačkoli bylo chvílemi opravdu nesnesitelné vedro, sešlo se zde přibližně 150 lidí. Bylo krásné pozorovat ty, kteří se neviděli dlouhou dobu a byli rádi, že se opět shledali. Stejně intenzivně se vítali i ti, co se setkávají pravidelně a uvědomují si, že osobní kontakty je potřeba udržovat. V pozdních odpoledních hodinách došlo i na společné focení. Celou akci pak kolem 22. hodiny uzavřel ohňostroj.

Po celé odpoledne byl přítomen také kameraman. Jakmile bude vše sestříháno, bude na stránkách obce zveřejněn odkaz s videem, kde si můžete celý den znovu připomenout. Kdo by měl zájem o tištěnou verzi společného fota (formát A5, cena 20,- Kč) volejte, prosím, na telefon 739 67 86 86 nebo pište na urbankova@obeczizelice.cz. Elektronická verze je ke stažení ZDE

Všem, kteří se akce zúčastnili, kteří pomáhali a účinkovali nebo přispěli sponzorským darem, velice děkujeme za vytvoření příjemné atmosféry a budeme se těšit, že se ve zdraví shledáme i příště.

Text: Lenka Urbánková

Foto: Petr Marek, LU

Více fotografií ke shlédnutí ve fotogalerii.

Rodáci