Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 156-159
Mikulášská nadílka v našich obcích
Tvoření Vánoc - akce Okrašlovacího spolku
Sběrné místo - otevřeno
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 160-163
Vánoční sousedské posezení ve Stroupči
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 164-167
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 168-171
Vánoční pochod - akce Okrašlovacího spolku
Vánoční mše svatá v neděli 26.12. v Žiželicích
Vánoční pochod - zhodnocení akce Okrašlovacího spolku
Vánoční turnaj ve stolním tenisu
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 172-175

Úvod > Aktuality > Pohádková sobota ve Stroupči - zhodnocení akce

Pohádková sobota ve Stroupči - zhodnocení akce

31.7.2021

V sobotu 31. července 2021 se za podpory obce Žiželice uskutečnila maškarní pohádková akce pro všechny věkové generace.

Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí..…“ - s touto znělkou bylo zahájeno pohádkové a maškarní soutěžení, zábava a veselí. Potkat jste se mohli s nešikovnými parťáky Patem a Matem, případnou první pomoc soutěžícím zajišťoval motýl Emanuel s lékárničkou. Maková panenka a vodník pak dohlíželi na občerstvení, organizaci a pitný režim všech zúčastněných. Červená Karkulka, taťka Šmoula, Teletubies, Káťa se Škubánkem a další krásné masky zpestřily dětem soutěžní klání na stanovištích. Akcí provázela víla Amálka, která si i zatančila s malými vílami, princeznami a tanečnicemi.

Velcí i malí soutěžili, užívali si pěnu od SDH Žiželice a SDH Libočany, hopsadlo, pochutnali si na výborných dortech od paní Moniky Maškové ze Žiželic, opekli si buřtíky nebo ochutnávali grilovaná kuřátka. Celé odpoledne a večer se přítomní občerstvovali v kiosku u klubovny, která se proměnila ve vodnickou tůňku i s jezírkem a přírodními dekoracemi. A kdo jiný by točil pivo, než vodník….

Celá veselá sobota pak byla zakončena večerním ohňostrojem. Nechyběly ani ceny pro soutěžící - menší dostali balíčky s odměnami a sladkostmi, velcí pak známé frkačky za kačky, jojo a další vtipné ceny.

Děkujeme členům osadního výboru Stroupeč, SDH Žiželice a SDH Libočany, paní Monice Maškové, sponzorům a všem dobrovolníkům, kteří pomohli akci zorganizovat a připravit. Dále děkujeme také všem, kteří dorazili a rozhodli se vstoupit na chvíli do dětských let.

Text a foto: Lenka Mangová Mottlová

Více fotografií ve fotogalerii a na odkazu ZDE

pohádková sobota stroupeč.jpg