Prodej račetické cibule - u bývalé firmy KOVO - nutné objednat
Posezení s harmonikou
Posezení s harmonikou - zhodnocení akce
1 2
Sběrné místo - otevřeno
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 120-123
Umístění tubusů s reflexními samolepkami pro chodce
5 6 7 8
Prodej slepic z Červeného Hrádku v Hořeticích a v Žiželicích u bývalé firmy Kovo
9 10
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 124-127
Setkání se zastupiteli - Hořetice a Žiželice
Svoz komunálního, nebezpečného odpadu a elektroodpadu 16.10.2021
Dýňové tvoření - akce Okrašlovacího spolku
Pravidelný svoz pytlů s tříděným odpadem
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 128-131
Setkání se zastupiteli - Hořetice a Žiželice - ZMĚNA TERMÍNU!!!
Podzimní tvoření a lampionový průvod ve Stroupči

Úvod > Aktuality > Krmítka pro ptáčky do našich obcí

Krmítka pro ptáčky do našich obcí

Na místa, kde o vánočních svátcích stály stromečky, jsme se rozhodli umístít krmítka pro ptactvo, která zde budou až do března, kdy už není vhodné ptáčky přikrmovat, protože mají dostatek potravy z volné přírody.

První krmítka vyrobili ve Stroupči pan Pavel a Josef Mangovi. Jedno je umístěné na návsi u autobusové zastávky a druhé v blízkosti cyklostezky, kde jsou i veverky. Další krmítko vyrobil pan František Nevečeral, toto je umístěno v blízkosti dětského hřiště v Hořeticích. A jako poslední bylo umístěno také krmítko v Žiželicích a to před místním obchodem. Na tom pracovali pan Luděk Venc a pan Stanislav Šilhavý mladší.

Všem, kteří přiložili ruku k dílu, velice děkujeme! Pokud by měl někdo chuť vyrobit další krmítko, budeme jen rádi. Míst, kam se dají po domluvě postavit, je v našich obcích dost.

A teď k samotnému krmení. Zobání pro ptáčky do začátku věnoval pan Vladimír Kočka, rodina Pavla Mangy a pan Pavel Mašek. Pokud bude snězeno, můžete ptáčkům také nasypat, ale je potřeba dávat pouze vhodnou krmnou směs a to například: slunečnici, řepku, jádra vlašských, lískových, burských oříšků (nesolených!), sádlo, lůj nebo zrní. Můžete se s nimi rozdělit i o tvaroh, ovesné vločky, strouhanou zeleninu nebo ovoce, které může být i sušené.

Text: LU

Foto: Helena Makuková, Lenka Mangová Mottlová

Krmítko v Hořeticích       Krmítko v Hořeticích       Krmítko v Žiželicích

Krmítko v Hořeticích                                                Krmítko v Hořeticích                                                 Krmítko v Žiželicích