Májový čas ve Stroupči
Soutěž!!! - 4. ÚKOL
Soutěž!!! - 5. ÚKOL
Pohostinství v Žiželicích - mimořádně otevřeno v úterý 1. 6. 2021
Omezení provozu na silnici - instalace betonových bloků
Akce Okrašlovacího spolku - Dětský den ve Stroupči
Kácení máje a sportovní odpoledne v Hořeticích
Kácení máje v Hořeticích
Očkování psů proti vzteklině
Vítání občánků
Vyhodnocení obecní soutěže
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 60-63
Pravidelný svoz pytlů s tříděným odpadem
Pravidelný svoz pytlů s tříděným odpadem
zahájení letního provozu kiosku ve Stroupči
Dětský den v Žiželicích na hřišti

Úvod > Aktuality > Kácení stromů v Žiželicích

Kácení stromů v Žiželicích

Datum konání:
27.3.2021

Dne 27.3. došlo ke kácení několika stromů u kulturního domu v Žiželicích, tyto stromy byly buď značně proschlé nebo přerostlé, jejich kořeny nadzvedávaly chodník a prorůstaly až pod budovu KD. Některé ze stromů zase rostly v blízkosti frekventované silnice. Jelikož šlo o jehličnany, kterým kořeny rostou mělce a při velkém větru hrozilo vzhledem k jejich výšce a míře poškození k jejich vylomení, došlo po několika upozornění ze strany občanů a po poradě s dendrologem k jejich pokácení, protože jakmile přeroste nějaký jehličnan v blízkosti budov nebo silnice, je určitá hranice, kdy už nemá smysl pokoušet se ho zachraňovat a je nutné přistoupit k pokácení.

Z tohoto důvodu byl pokácen také jehličnatý strom u bytovky č.p. 4, který se nakláněl a svými kořeny prorůstal pod plotem na sousední pozemek, a zároveň byla zkrácena přerostlá túje. Jako poslední byla pokácena cca 6 m vysoká túje na travnatém pozemku vedle Obecního úřadu a menší okrasný strom, který postihla hniloba a většina větví byla již suchá.

U kulturního domu je do budoucna plánovaná nová výsadba. Měly by se zde objevit stromy, které svým charakterem potěší oko a zároveň nevyrostou do veliké výšky.

Text: LU

Foto: Petr Marek

Více fotografií ve fotogalerii.

kácení kácení