Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Stránka

Zprávy


is.jpg
V úterý 5.10.2010 se vydali zájemci o koncert ,,Alexandrovců" do Karlových Varů.Vystoupení se uskutečnilo v KV Areně,začalo přesně v 19.00hod a po celou dobu se bylo na co se dívat a zpěv byl super.Hostem byli zpěváci P. Brychta a P. Janů.Všichni jsme odjížděli s velmi silným zážitkem.

5. 10. 2010


i takhle to může vypadat.JPG
Dne 16. října 2010 se v Kulturním domě sešla skupinka žen a dětí, aby se naučily plést košíky z papíru. Jak se jim práce povedla si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

1. 10. 2010


P9180940.JPG
Dne 18. září 2010 se v obci Libočany uskutečnil 1. ročník soutěže „Ocelový hasič“. Tato soutěž měla prověřit fyzickou zdatnost hasičů a hasiček a zároveň měla být aktivním odreagováním od všedních starostí. Soutěžili jednotlivci v kategoriích ženy+děti+dorost a muži. Za SDH Žiželice se zúčastnili: Pavel Šilhavý, Tomáš Večeře, Jaroslav Gaksch, Zdeněk Urbánek, Martina Urbánková a Lenka Urbánková.
Ačkoli jsme neměli moc natrénováno, přivezli jsme domů dvě medaile a to za třetí místo v kategorii muži – Zdeněk Urbánek, a za první místo v kategorii ženy – Martina Urbánková – nutno dodat, že v cílové rovince málem „vyplivla plíce“ :-), ale doběhla. Ostatní soutěžící, kteří se neumístili na medailových pozicích dostali pěkné upomínkové předměty a pamětní listy.


1. 9. 2010


P8210781.JPG
V sobotu 21.8.2010 se uskutečnil výlet do Koněpruských jeskyň a vesnišky Tetín.Odjezd byl v 8.00hod a počasí po celou dobu výletu přálo.V Koněpruských jeskyních jsme se ochladili ,a pak se zahřáli procházkou po naučné stezce.Výletu se zúčastnilo 30 zájemců. Foto ve fotogalerii.

21. 8. 2010

Rafty


rafty 2010 128.jpg
Pokud se zeptáte, kohokoliv z aktivních občanů Žiželic, jaká byla největší letní akce loňského roku, odpověď bude jednoznačná – rafty. Proto ani z letošního programu nemohl být tento výlet za dobrodružstvím vypuštěn. Zájem byl stejně velký jako loni a nakonec jsme s 33 lidmi obsadili 5 raftů a jednu kanoi. Postupně se k nám přidávali i další lodě. Poučeni z pomalé vody řeky Berounky, jsme se tentokráte vydali do rychlejší Ohře plné peřejí.
Výjezd na raftech byl naplánován na pátek 30. července, ale do Lokte jsme se vydali už o den dříve. Hasičská avie vyjela už dopoledne, aby zabrala zamluvená místa a my měli v přeplněném kempu společný „plácek“ . Ostatní přijeli autobusem po 16. hodině. Postavily se stany, vypila káva a někteří vyrazili na prohlídku města. V historickém centru jsme navštívili soukromé muzeum starých kol a kočárků, prošli jsme přes krásné náměstí až k hradu a kdo měl štěstí potkal Valerii Zawadskou, která měla ten večer ve městě vystoupení. Večer u ohně vyhlásil starosta soutěž „ Hledá se talent Žiželic“, hledali jsme dlouho, ale našli jsme ho až po půlnoci a kdo vydržel viděl, že náš starosta je i kouzelník .
Do pátečního chladného rána jsme vstali časně, a tak nic nebránilo pěti plně obsazeným raftům vydat se do boje s proudem řeky Ohře. Na první den bylo naplánováno dojet do kempu Hubertus, ale po varování jsme tento plán pozměnili na trasu dlouhou 28 km a rozhodli se zakotvit až v tábořišti Dubina. Počasí bylo chladnější, ale i přesto došlo k vodním bitvám. Sjezd peřejí Hubertus, které slouží jako cvičná slalomová dráha, patřil k nejzajímavějším vodáckým zážitkům celé výpravy.
V sobotu nás čekala poloviční trasa, tak nebylo kam spěchat. Na oběd jsme se zastavili v novém krásném vodáckém tábořišti – Na Špici. Zbojnickou s pěti měli vynikající . Cesta do Vojkovic ubíhala rychle a do kempu jsme dorazili kolem 16. hodiny. Ve 20. hodin nás čekal další nezapomenutelný zážitek – koupání v teplé sprše. Kdo jezdí vodu ví, že ne vždy se dostanete do sprch a po dvou dnech je to opravdu hodně příjemné. Ve Vojkovicích probíhal zrovna 10.ročník NECKYÁDY, tu jsme sice neviděli, ale doprovodný program – country a půlnoční ohňostroj, neměl chybu.
Závěrečný den nás čekala nejkratší, 12 km dlouhá etapa, která končila v Perštejně. Z předešlého dne přetrvalo krásné počasí a mohli jsme si tak naplno užít krásnou okolní přírodu v této části řeky Ohře.
Domů se nám moc nechtělo a myslím, že se všichni těší na to, kterou z českých řek budeme sjíždět příští rok.


1. 8. 2010

Průvan v Žiželicích


p8270140.jpg
Na konci léta se sešli příznivci country při posezení u Mirečka. Počasí moc nepřálo, ale i přesto dorazili i motorkáři ze Žatce. Country skupina Průvan, steak přímo z grilu a dobrá nálada přispěli k tomu, že se sedělo dlouho do noci.
Sponzorem této akce byl pan M. Vaněk (prodejna potravin M + M Žiželice).
Děkujeme


1. 8. 2010


Snímek 167[1].jpg
V sobotu 24.7.2010 se v 11.00hod uskutečnila první svatba v obřadní síni v budově Obecního úřadu. Své ano si řekli-slečna Matysová M. a pan Balíček M..Všichni jim blahopřejeme a přejeme mnoho spokojenosti na společné cestě životem.

24. 7. 2010


vodní hry 2010 057.jpg
V úterý 13. 7. 2010 se konaly "Vodní a podvodní hry" na koupališti v Žiželicích.
Počasí nám přálo, bylo mírně pod mrakem, ale teplo. Závodníci letos absolvovali dlouhou a náročnou trasu, která začínala nazutím ploutví a během v této netradiční obuvi. Po skoku do vody následovalo vylovení dinosaura, plavání s deštníkem, vynořením se v obruči, hod hračkou přes síť do kruhu a přeprava míče na určené místo. Musíme pochválit všechny účastníky, protože trať byla opravdu velmi náročná a přes to všichni dokončili. Absolutními vítězi v jednotlivých kategoriích se stali: 1. kategorie- nejstarší Ruda Pytlík 2. kategoie - mladší Votík Petr ,3. kategorie - Honzík Singer
Ještě jednou velká pochvala i nejmladším závodníkům, kteří měli opět velkou podporu publika a dostali navíc odměnu od p. S. Šilhavého a p. M. Vaňka (obchod na KD). Nakonec se do vody vrhli úplně všichni. Společně jsme přeplavali bazén a na závěr vytvořili umělé vlnobití. Každý kdo se vody nebál dostal za odměnu "korálky přátelství".


13. 7. 2010


léto 2009 056[1].jpg
V pátek 25.6.2010 se uskutečnil na hřišti v Žiželicích dětský den ,odpoledne začalo v 15.00 hod slavnostním předáním nového dětského hřiště ,potom začaly soutěže-hod na plechovky ,střelba ze vzduchovky,skákání v pytlích,chytání ryb,zatloukání hřebíků,atd.potom následoval branný závod ,nejmenší účastníci šli v doprovodu dospělích ,starší běželi trasu samostatně a plnili různé úkoly,kolem 17.00hod dorazila historická vozidla,v kterých se mohli děti i svézt,následoval program ,,Ventilek",kdy nám začalo trochu pršet a program musel být přerušen,nakonec se ale vyjasnilo a děti se opět zapojili do programu s Ventilkami.Ukončením dětského dne bylo opékání vuřtů.Během celého odpoledne si mohli děti nechat udělat malování na tělo,nebo jen tetovačku.
Večer od 20.00hod se uskutečnila zábava pro dospělé,kterou provázela skupina Ventilky a Pumpičky.Měli novou ohnivou šou,která nadchla všechny přítomné.Počasí nám přálo,takže i zábava proběhla ke spokojenosti všem přítomných.Děkujeme všem ,kteří se na přípravě dětského dne podíleli.

25. 6. 2010


P6190117.JPG
V sobotu 19.6.2010 s uskutečnily ,,HRY BEZ PLOTŮ " v obci Libořice,kterého se zúčastnilo družstvo ve složení Kodeš R.,Singer J.,Kotek J.,Bártová M.,Kočková M.,Urbánková M.,kapitánem družstva byl starosta obce Kvítek P..Přes obrovskou snahu našeho mužstva získat první místo se to nepovedlo ,ale druhé místo je velký úspěch při tak silné konkurenci s ostatních obcí.Her se zúčastnilo 16 mužstev.Děkujeme družstvu za vzornou reprezentaci obce a fanouškům ,že přišli drižstvo podpořit.Foto ve fotogalerii.

19. 6. 2010
Zprávy

Stránka