Přemostění Žiželice - zahájení prací ke zřízení monitorovacích prvků
Změna termínu svozu barevných pytlů s tříděným odpadem!

Úvod > Aktuality > Vojenské odpoledne ve Stroupči - zhodnocení akce

Vojenské odpoledne ve Stroupči - zhodnocení akce

17.9.2022

V sobotu 17.9. proběhlo za klubovnou ve Stroupči vojenské odpoledne pod vedením příslušníka Armády ČR des. Josefa Mangy. Děti plnily sportovní disciplíny jako byl šplh na laně, lezení po provazové dráze ve výšce, člunkový běh, hod granátem na cíl a do dálky. Nechyběl ani trénink v podobě chůze po kladině, běhu přes překážky a také tolik oblíbené střelby. Ve spolupráci s Jakubem Schneiderem, Pavlem Mangou a Janem Schneiderem jsme umožnili dětem, mládeži i dospělákům střílet na terč nebo na překážku. Přítomní měli také možnost prohlédnout si výstroj profesionálního vojáka a jeho vybavení.

Pohodové odpoledne bylo zakončeno vojenským gulášem, odměnami a posezením u táborového ohně. Milým překvapením pro všechny byly velmi dobré výsledky fyzické zdatnosti místních dětí, které všechny disciplíny zvládaly s úsměvem, pohodou a radostí z pohybu.

Poděkování patří Josefu Mangovi, členům osadního výboru - Stáně, Markétě, Pavlovi a Mírovi, Obci Žiželice, sponzorům a všem, kteří se podíleli na  přípravě a organizaci této akce.

Text a foto: Lenka Mangová Mottlová

Více fotografií ve fotogalerii a na odkazu: https://obeczizelice.rajce.idnes.cz/Vojenske_odpoledne_Stroupec_17.9.2022/

vojenské odpoledne