Májová lavička lásky ve Stroupči
Májová lavička lásky ve Stroupči
Soutěžní odpoledne a kácení máje v Hořeticích
Kácení máje v Žiželicích
Obecní úřad bude dne 6.6.2022 z technických důvodů uzavřen
Očkování psů
Informace o otevření několika objektů pro veřejnost v rámci akce Sraz rodáků
Sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky
Sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky - zhodnocení akc
Video ze Srazu rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky
Přivítání léta - akce Okrašlovacího spolku
Přivítání léta - akce Okrašlovacího spolku - poděkování
Dětský den v Žiželicích 2022
Děti vypuštěním balónků otevřely nové dětské hřiště v Žiželicích
Výlet na hrad Karlštejn a Koněpruské jeskyně dne 2.7.2022 - ZRUŠENO PRO MALÝ ZÁJEM

Úvod > Aktuality > Ukliďme Česko - Stroupeč a Přívlaky - slovo organizátora

Ukliďme Česko - Stroupeč a Přívlaky - slovo organizátora

2.4.2022

Dalšími obcemi, které po jarním úklidu krásně prokoukly jsou Stroupeč a Přívlaky, níže slovo organizátorů:

Stroupeč: "I letošní ročník akce Ukliďme Česko proběhl ve Stroupči díky zájmu místních obyvatel. Pracovní den byl zahájen vyčištěním další části louky a průchodu na stráně nad bývalou starou školou. Odstranily se náletoviny, vyhrabaly nánosy staré trávy a listí. I zde se našel pytel plný plastů, zbytků matrace či skla. Po svačině a občerstvení se práce přesunuly na břeh u klubovny, kde účastníci odstranili náletoviny, vyhrabali listí, suchou trávu a utvořili prostor pro růst jehličnanu a  keřů, které byly do míst vysazeny v minulosti. Nezapomnělo si ani na ovocné stromky u klubovny, které dostaly jarní sestřih, vyčistila se stará suchá tráva kolem nich a odstranily se úzké ochrany proti okusu.

Velkým pomocníkem byl při práci obecní štěpkovač, který všechnu zelenou hmotu zpracoval na jemnou štěpku, která byla dále použita a nemusela se tak spálit.

A výsledek? Zásoba dřeva na táboráky, příjemná a kultivovaná změna v prostředí na procházky a trávení volného času ve Stroupči, dobrá nálada a spokojenost 17 účastníků. A na příští rok už byla vytipovaná další místa na úklid.

Děkujeme všem, kteří dorazili a kterým není jedno, kde a v čem žijí."

členové Osadního výboru Stroupeč

Text a foto: Osadní výbor Stroupeč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přívlaky: "Vzhledem k vyšší nemocnosti v Přívlakách se sobotního úklidu zúčastnily jen 4 dobrovolníci. Nicméně zvládli jsme vysbírat nepořádek

po cestě ke Stroupči a po cestě ke Stranné a dále podél řeky. Odvezli jsme přibližně 6-8 pytlů odpadu.  Sklízely se především plastové lahve, papíry, železo či pneumatiky.

Velké poděkování patří Tomášovi a Kátě z Přívlak."

Za Osadní výbor Přívlaky předsedkyně Elena Lamberská.

Text: E. Lamberská

Více fotografií z akce ve Stroupči ve fotogalerii, Přívlaky bez fotografií.

Ukliďme Česko - Stroupeč     Ukliďme Česko - Stroupeč