Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26
Oprava výtluků na silnici v Žiželicích - akce ŘSD
27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
Odstávka elektřiny ve Stroupči dne 13.10.2023
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ukliďme Česko - Stroupeč a Přívlaky - slovo organizátora

Ukliďme Česko - Stroupeč a Přívlaky - slovo organizátoraDatum konání:
2.4.2022

Dalšími obcemi, které po jarním úklidu krásně prokoukly jsou Stroupeč a Přívlaky, níže slovo organizátorů:

 

Stroupeč: "I letošní ročník akce Ukliďme Česko proběhl ve Stroupči díky zájmu místních obyvatel. Pracovní den byl zahájen vyčištěním další části louky a průchodu na stráně nad bývalou starou školou. Odstranily se náletoviny, vyhrabaly nánosy staré trávy a listí. I zde se našel pytel plný plastů, zbytků matrace či skla. Po svačině a občerstvení se práce přesunuly na břeh u klubovny, kde účastníci odstranili náletoviny, vyhrabali listí, suchou trávu a utvořili prostor pro růst jehličnanu a  keřů, které byly do míst vysazeny v minulosti. Nezapomnělo si ani na ovocné stromky u klubovny, které dostaly jarní sestřih, vyčistila se stará suchá tráva kolem nich a odstranily se úzké ochrany proti okusu.

Velkým pomocníkem byl při práci obecní štěpkovač, který všechnu zelenou hmotu zpracoval na jemnou štěpku, která byla dále použita a nemusela se tak spálit.

A výsledek? Zásoba dřeva na táboráky, příjemná a kultivovaná změna v prostředí na procházky a trávení volného času ve Stroupči, dobrá nálada a spokojenost 17 účastníků. A na příští rok už byla vytipovaná další místa na úklid.

Děkujeme všem, kteří dorazili a kterým není jedno, kde a v čem žijí." 

členové Osadního výboru Stroupeč

 

Text a foto: Osadní výbor Stroupeč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přívlaky: "Vzhledem k vyšší nemocnosti v Přívlakách se sobotního úklidu zúčastnily jen 4 dobrovolníci. Nicméně zvládli jsme vysbírat nepořádek

po cestě ke Stroupči a po cestě ke Stranné a dále podél řeky. Odvezli jsme přibližně 6-8 pytlů odpadu.  Sklízely se především plastové lahve, papíry, železo či pneumatiky.

Velké poděkování patří Tomášovi a Kátě z Přívlak."

Za Osadní výbor Přívlaky předsedkyně Elena Lamberská.

 

Text: E. Lamberská

Více fotografií z akce ve Stroupči ve fotogalerii, Přívlaky bez fotografií.

                          Ukliďme Česko - Stroupeč     Ukliďme Česko - Stroupeč