Májová lavička lásky ve Stroupči
Májová lavička lásky ve Stroupči
Soutěžní odpoledne a kácení máje v Hořeticích
Kácení máje v Žiželicích
Obecní úřad bude dne 6.6.2022 z technických důvodů uzavřen
Očkování psů
Informace o otevření několika objektů pro veřejnost v rámci akce Sraz rodáků
Sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky
Sraz rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky - zhodnocení akc
Video ze Srazu rodáků, občanů a přátel obcí Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky
Přivítání léta - akce Okrašlovacího spolku
Přivítání léta - akce Okrašlovacího spolku - poděkování
Dětský den v Žiželicích 2022
Děti vypuštěním balónků otevřely nové dětské hřiště v Žiželicích
Výlet na hrad Karlštejn a Koněpruské jeskyně dne 2.7.2022 - ZRUŠENO PRO MALÝ ZÁJEM

Úvod > Aktuality > Stavění máje a pálení čarodějnic ve Stroupči

Stavění máje a pálení čarodějnic ve Stroupči

30.4.2022

I ve Stroupči se pokračuje v tradici stavění máje. V sobotu 30.4.2022 byla společnými silami májka ozdobena, následně byl vykopán otvor pro její umístění a za pomoci silných mužů byla postavena, aby mohla být po celý květen ozdobou naší vesnice. Příjemné odpoledne a večer zakončil táborák, grilování, společné posezení a nechybělo ani pravidelné stroupečské soutěžení - přesekání klády s pomocí sekyry nebo hod pivním sudem, kterého se účastnilo i dámské osazenstvo.

V ten samý den se vydaly děti ze Stroupče na čarodějnickou stezku do blízkého okolí. Podařilo se jim splnit několik zajímavých úkolů a hádanek, odměnou jim pak byly drobné dárečky, výroba strašidýlek, malování a čarodějnické kvízy. Nechyběla ani sladká odměna, drobné občerstvení a opékání buřtíků. Postavila se také tradiční velká vatra s čarodějnicí, která se nám na několik dní usídlila na návsi, a v podvečer filipojakubské noci byla slavnostně upálena.

Poděkování patří sponzorům nejen za poskytnutí májky, členům Osadního výboru Stroupeč, místním členům JSDH, obci Žiželice a místním občanům za podporu a pomoc při organizaci. Velký dík také všem účastníkům za dobrou náladu a pohodu, kterou si s sebou přinesli.

Text a foto: Lenka Mangová Mottlová

Více fotografií ve fotogalerii.

čarodějnice Stroupeč