Ukliďme Česko 2024
Mimořádný termín otevření sběrného dvora - sobota 6. dubna
Uzavírka železničního přejezdu v obci Žiželice, neprůjednost silnice I/27 8.-9. dubna

Úvod > Aktuality > Pohádková stezka a tvořivé odpoledne - akce SDH Žiželice - zhodnocení

Pohádková stezka a tvořivé odpoledne - akce SDH Žiželice - zhodnocení

10.9.2022

Sobotní odpoledne 10. září věnovali žiželičtí hasiči dětem. Od 16 hodin mohly na hřišti v Žiželicích tvořit lodičky z kaštanových slupek a listů, stojánky na tužky z papírových roliček a barevných papírů nebo podzimní dekoraci v podobě draka. Všechny děti byly nesmírně šikovné a babičky, maminky i tety, které pomáhaly, také. Po tvůrčí práci vyhládne a tak jsme si opekli buřty a pochutnali si na sladkém, letos už zřejmě posledním, melounovém osvěžení.

Přibližně kolem půl sedmé se pak na pohádkové stezce, která vedla přírodou, usídlily jednotlivé pohádkové postavy, aby si u dětí ověřily jejich znalosti, hbitost či bystrost. U kočičky s růžovým panterem projížděly dráhu na koloběžce a shazovaly kuželky, u Makové panenky a motýla Emanuela musely v hromadě věcí poznat, co nepatří do lesa. Král a královna nechali děti házet barevné míčky do truhly a zkoušeli je, zda vědí, které zvíře létá ve vzduchu, které žije ve vodě a které na zemi. U ohníčku pak potkaly dvě čarodějnice, kterých se na první pohled možná trochu bály, protože je chtěly zkoušet jak se sedí na lopatě. Když ale řekly básničku, dostaly za odměnu sladký perník. Na posledním stanovišti pak na děti čekali tři barevní teletubbies, u kterých se skákalo v pytli. Děti jsme pouštěli postupně, ty, které zrovna nebyly na řadě jsme zabavili hádankami, podlézáním lana a spousta dětí po celou dobu využívala nové dětské hřiště. Ten, kdo došel až k postavičkám teletubbies a počkal do úplného konce, mohl se po cestě zpět svézt hasičskou avií. Na každém stanovišti dostaly děti odměnu, na cestu tam a po návratu zpět pak po jednom svítícím náramku a diplom za úspěšné absolvování pohádkové stezky. A protože perníčků jsme letos napekli víc než dost, rozdávaly je čarodějnice ještě po návratu zpět na hřiště.

Tímto děkujeme nejen všem hasičům, kteří pomohli akci uskutečnit (Milan Škvaridlo, Petr Marek, Martina Urbánková, Zdeněk Urbánek), ale také těm, kdo hasiči nejsou a přesto, pokud je požádáme, jsou ochotni nezištně pomoci (Maruška Bártová, Jiřinka Dalimanová, Věrka Maláková, Barča Nódlová, Vítek Mašek, Naďa Karachynetska, Monika Mašková, Terezka Hosťáková, Radek Mála, Honza Singer, Honza Blacha). Poděkování patří také panu Radku Povovi, za poskytnutí zázemí na poli s vojtěškou, zaměstnancům obce za posekání cesty a jednotlivých stanovišť, přípravu dřeva na táborák a obci Žiželice za poskytnutí prostoru na sportovním a dětském hřišti.

Za SDH Žiželice Lenka Urbánková

Foto: P. Marek, L. Urbánková a další, kteří pohádkovou stezkou provázeli

Více fotografií ve fotogalerii a v albu na odkazu:  Tvořivé odpoledne a pohádková stezka - Žiželice – Hasiči Žiželice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Pohádková stezka