Mše svatá v Žiželicích
Výluka na trati
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 140-143
Sběrné místo - otevřeno
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 144-147
Adventní tvoření ve Stroupči a v Žiželicích
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 148-151
Adventní tvoření ve Stroupči a v Žiželicích
Rozsvícení vánočních stromů
Adventní zdobení stromečku ve Stroupči
Zdobení stromečku pro zvířátka - Stroupeč
Vánoční výzdoba a rozsvícení vánočních stromů v našich obcích
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 152-155
Adventní zpívání ve Stroupči - akce Okrašlovacího spolku
Rozsvícení vánočních stromů
Vánoční výzdoba a rozsvícení vánočních stromů v našich obcích
Adventní koncert ve Stroupči - akce Okrašlovacího spolku
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 156-159
Mikulášská nadílka v našich obcích

Úvod > Aktuality > Pohádková stezka a soutěžní odpoledne v Žiželicích - zhodnocení akce

Pohádková stezka a soutěžní odpoledne v Žiželicích - zhodnocení akce

11.9.2021

V sobotu 11.9. 2021 se konala odložená akce SDH Žiželice – Soutěžní odpoledne a pohádková stezka, která měla se zpožděním oslavit ukončení prázdnin a přivítat nový školní rok.

Počasí je nevyzpytatelné a tak už ráno při přípravě nafukovací skluzavky přišel velký liják, který během dopoledne postupně slábl. Před obědem konečně vysvitlo sluníčko. Kolem třetí hodiny odpolední jsme se sešli na hřišti a po krátkém přivítání se přítomné děti rozeběhly do všech stran – na kluziště, kde házely céčka, shazovaly kuželky a malovaly obrázky křídami, na hřiště, kde skákaly v pytlích, házely na plechovky nebo střílely ze vzduchovky. Kdo chtěl, mohl si pod pergolou ve stínu malovat obrázky a přitom ochutnávat napečené dobroty a melouna nebo využít obrovskou nafukovací skluzavku. Všichni dohromady jsme si pak zavzpomínali na své dětství a oprášili hry jako „čáp ztratil čepičku“ nebo „židlovanou“. Těsně před opékáním buřtíků nás počasí potrápilo podruhé a přibližně na půl hodinky se spustil opět silný liják. Jakmile bylo po dešti, sešli jsme se u ohně a posilnili se před pohádkovou stezkou, která začala ještě za světla, protože nám na sedmou hodinu radar opět hlásil déšť.

Děti na jednotlivých stanovištích plnily úkoly, za které dostávaly odměny, po návratu pak dostaly ještě diplom. Ačkoli byla skluzavka plná vody, nezabránilo to dětem v tom, aby se klouzaly do poslední chvíle, než jsme ji museli vrátit.

Děkujeme všem, kteří nám s akcí pomáhali, za čas, který věnovali přípravě a dětem. Za buřtíky děkujeme TJ Žiželice – spolupráce mezi spolky může fungovat, když se lidé umí domluvit :-) - a obci Žiželice, které patří díky také za podporu při uskutečnění, dále panu Radku Povovi za to, že nám dovolil vstoupit na pole do jeho vojtěšky :-)

A v neposlední řadě pak děkujeme panu Vladimíru Málovi ze Žatce, který zasponzoroval zapůjčení nafukovací skluzavky.

Text: Členové SDH Žiželice

foto: Petr Marek, David Dráb, Lenka Urbánková

Více fotografií ve fotogalerii a na odkazu - 11.9.2021 -Soutěžní odpoledne a pohádková stezka – Hasiči Žiželice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Pohádková stezka a soutěžní odpoledne   Pohádková stezka a soutěžní odpoledne