Divadelní představení ve Stroupči
Divadelní představení ve Stroupči - PŘESUNUTO DO KD ŽIŽELICE!!!
Divadelní představení na KD Žiželice - zhodnocení akce
Výměna oken a dveří na KD Žiželice
Sběrné místo - otevřeno
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 108-111
Setkání se zastupiteli
Rozloučení s prázdninami a pohádková stezka v Žiželicích - ZMĚNA TERMÍNU!!!
Pohádková stezka a soutěžní odpoledne v Žiželicích - zhodnocení akce
Oznámení o pohybu vojenské techniky a armády ČR
Ukliďme Stroupeč, Ukliďme Hořetice - akce Okrašlovacího spolku
Vojenské odpoledne ve Stroupči
Vojenské odpoledne ve Stroupči - zhodnocení akce
Ukliďme Stroupeč - akce Okrašlovacího spolku - zhodnocení akce
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 112-115
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 116-119
Prodej račetické cibule - u bývalé firmy KOVO - nutné objednat
Posezení s harmonikou
Posezení s harmonikou - zhodnocení akce
Sběrné místo - otevřeno
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 120-123

Úvod > Aktuality > Nová pravidla pro nošení ochranných prostředků nosu a úst platná od 25. 2. 2021

Nová pravidla pro nošení ochranných prostředků nosu a úst platná od 25. 2. 2021

24.2.2021

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví vstupují od čtvrtka 25. února 2021 od 00:00 hodin v platnost přísnější pravidla pro ochranu dýchacích cest. Na vyjmenovaných místech s větší kumulací osob budou povinné respirátory FFP2 nebo KN95, případně dvě chirurgické roušky zároveň, na ostatních místech uvnitř budov a na veřejně přístupných místech bude nutná minimálně chirurgická rouška. Látkové roušky, šály a jiné ochranné pomůcky přípustné nebudou.

Respirátory FFP2 nebo KN95, případně dvě chirurgické roušky zároveň budou povinné:

• ve vnitřních prostorách staveb, které slouží jako prodejna, provozovna služeb, mezinárodní letiště, zdravotnické zařízení a to na pracovištích, ve kterých se poskytuje ambulantní péče, dále zařízení sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, a zařízení poskytující odlehčovací sociální služby v pobytové formě,

• v prostředcích veřejné dopravy a motorových vozidlech (pokud v nich necestují členové jedné domácnosti)

• na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy

Vyjímku tvoří děti ve věku od 2 do 15 let, které musí mít minimálně chirurgickou roušku, použití látkové roušky nebude možné.

Minimálně chirurgická rouška bude povinná ve všech vnitřních prostorech staveb mimo bydliště, na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde nelze dodržet dvoumetrový rozestup. (Při procházkách po městě bude ještě do konce března tolerováno nošení podomácku vyrobených roušek nebo šál.

Výjimku z nošení roušek mají děti do dvou let věku, v mateřských školách a dětských skupinách.

Celé znění Mimořádného opatření Minesterstva zdravotnictví ZDE