Přívlaky - Mikulášská a rozsvícení vánočního stromu
Farmářské kuře - dovoz až k Vám domů

Úvod > Aktuality > Nadějný herec z Přívlak - Sebastian Klištinec

Nadějný herec z Přívlak - Sebastian Klištinec

V pondělí 2. listopadu 2020  v epizodní roli mladého muže, který přišel o oko, hrál v seriálu Sestřičky – Modrý kód mladý nadějný herec z malé vesničky Přívlaky, která spadá pod obec Žiželice, Sebastian Klištinec.

Rozhovor s ním si pro vás připravila starostka Bc. Helena Makuková.

HM: Více než 2 roky sleduji Vaši hereckou kariéru a domnívám se, že o zážitky z natáčení  by byla škoda se nepodělit. Dovolte mi  položit Vám pár otázek. Jak probíhá casting na podobné epizodní role?

SK: Nejsem žádný herec, takže jsem musel zavolat do agentury a zeptat se, jestli vůbec nějaká možnost role je. A ona byla. Dostal jsem scénář a byl pozván na casting do Prahy, kde jsem musel zahrát 2 obrazy ze scénáře. A vyšlo to. Asi jsem se jim opravdu líbil.

HM: Jak jste byl se svým výkonem v Sestřičkách spokojen?

SK: Ne úplně. Mám výhrady k první scéně, kdy mě přiváží. Zpětně myslím, že bych to dokázal zahrát daleko líp, ale další scény už se mi celkem líbily. Možná jsem si trochu nebyl jistý, ale šlo to. Taky vidím velký rozdíl v tom, když hrajete jen s profesionály (Marek Němec, Sabina Laurinová nebo Adéla Gondíková), kteří jsou vám obrovskou oporou a pomohou vám.

HM: Je něco, co  z konkrétně tohoto natáčení byste si chtěl uchovat v paměti?

SK: Toho je tolik, že by to bylo na mini knížku, ale asi nejvtipnější bylo, když Marek Němec alias dr. Hoffabauer zkoušel slintání na mně. To jsme se fakt nasmáli a obecně byla se všemi hrozná sranda. To se pak vše dělá o poznání lépe, když je všude kolem skvělá a přátelská atmosféra.

HM: Nebyla to Vaše první herecká zkušenost. Kde jinde Vás můžeme vidět?

SK: Nyní se dotáčí celovečerní film Kam motýli nelétají v režii Romana Němce. Zde jsem měl opět neuvěřitelné štěstí a mohl si zahrát ve vedlejší roli studenta Novotného. Je to negativní role – šikanuji v ní hlavního protagonistu. Na film se moc těším. Premiéra by měla být na podzim 2021. Snad vše klapne a opravdu tomu tak bude.

HM: Které natáčení ve Vás zanechal největší stopu?

SK: Každé natáčení ve mně zanechalo velkou stopu, ale některá jsou prostě srdíčková. Modrý kód (nyní Sestřičky) jsou opravdu srdeční záležitostí. Strašně rád se sem vracím a potkávám staré i nové tváře. Všichni tam jsou bez přehánění skvělí a úžasní! Nemluvím jen o hercích, ale o celém štábu.

HM: Jistě máte v aktovce zajímavou a možná i poučnou historku. Podělíte se o ni s námi?

SK: Nemám nic poučného, ale naučilo mě to jakémusi náhledu na život. Pokud něco opravdu chcete, tak si za tím musíte jít a neohlížet se na pomluvy a nadávky. Pokud to opravdu chcete, vyjde to, ale musíte tomu štěstí jít naproti. Tohle se mi několikrát potvrdilo a neuplyne den, kdy bych za to nebyl nesmírně vděčný.

HM: Studujete na vysoké škole, ale přece, je na obzoru nějaká další role?

SK: Kvůli koronavirové situaci není na obzoru kromě výše zmíněného filmu nic, ale doufám, že brzy bude. Rozhodně jsem nezapomněl volat a ptát se. Doufám, že se co nejdříve budo moci vrátit k tomu, co mě opravdu naplňuje a baví!

HM: Děkuji za Váš čas a přeji hodně úspěchů v dosahování Vašeho cíle.

SK: Děkuji. Všem přeji hodně zdraví a pevné nervy v této době!

Text: HM

Foto: soukromý archiv Sebastiana Klištince

Další rozhovor s panem Sebastianem Klištincem si můžete přečíst na odkaze ZDE a v tištěné podobě Žateckých novin

Sebastian     Sebastian