Ukliďme Česko - ukliďme Žiželice, Hořetice, Stroupeč a Přívlaky
Pohostinství v Žiželicích - o Velikonoční neděli OTEVŘENO
Posezení s harmonikou
Posezení s harmonikou - ZRUŠENO
Stavění máje a pálení čarodějnic
Stavění máje a pálení čarodějnic v Žiželicích - zhodnocení akce
Stavění máje a pálení čarodějnic ve Stroupči
Májová lavička lásky ve Stroupči
Zprůchodnění cesty - akce Okrašlovacího spolku
Poděkování za prvomájový úklid - akce Okrašlovacího spolku

Úvod > Aktuality > Krmítka pro ptáčky do našich obcí

Krmítka pro ptáčky do našich obcí

Na místa, kde o vánočních svátcích stály stromečky, jsme se rozhodli umístít krmítka pro ptactvo, která zde budou až do března, kdy už není vhodné ptáčky přikrmovat, protože mají dostatek potravy z volné přírody.

První krmítka vyrobili ve Stroupči pan Pavel a Josef Mangovi. Jedno je umístěné na návsi u autobusové zastávky a druhé v blízkosti cyklostezky, kde jsou i veverky. Další krmítko vyrobil pan František Nevečeral, toto je umístěno v blízkosti dětského hřiště v Hořeticích. A jako poslední bylo umístěno také krmítko v Žiželicích a to před místním obchodem. Na tom pracovali pan Luděk Venc a pan Stanislav Šilhavý mladší.

Všem, kteří přiložili ruku k dílu, velice děkujeme! Pokud by měl někdo chuť vyrobit další krmítko, budeme jen rádi. Míst, kam se dají po domluvě postavit, je v našich obcích dost.

A teď k samotnému krmení. Zobání pro ptáčky do začátku věnoval pan Vladimír Kočka, rodina Pavla Mangy a pan Pavel Mašek. Pokud bude snězeno, můžete ptáčkům také nasypat, ale je potřeba dávat pouze vhodnou krmnou směs a to například: slunečnici, řepku, jádra vlašských, lískových, burských oříšků (nesolených!), sádlo, lůj nebo zrní. Můžete se s nimi rozdělit i o tvaroh, ovesné vločky, strouhanou zeleninu nebo ovoce, které může být i sušené.

Text: LU

Foto: Helena Makuková, Lenka Mangová Mottlová

Krmítko v Hořeticích       Krmítko v Hořeticích       Krmítko v Žiželicích

Krmítko v Hořeticích                                                Krmítko v Hořeticích                                                 Krmítko v Žiželicích