Maškarní disco karneval

Úvod > Aktuality > Knižní koutky v našich obcích

Knižní koutky v našich obcích

Na začátku letošního roku vznikl v Žiželicích knižní koutek. Najdete ho v přístřešku, kde byl v minulosti umístěn telefonní automat. Stojí zde otevřená skříňka s knihami, děti sem odkládají i samolepky nebo různé karty na výměnu. Pěknou fasádu dostane budka nejpozději v příštím roce.

Díky policím, které jsme instalovali v autobusových zastávkách, jsou od léta knihy k zapůjčení i v Hořeticích a ve Stroupči. Cestující je tak mohou během čekání na spoj využít ke čtení, případně si s knihou na zastávce jen tak posedět. Je  také možné si je zapůjčit domů a pak zase vrátit. Pokud máte doma knížku, kterou už nepotřebujete, můžete ji na tuto polici uložit a dát tak možnost, aby si ji přečetl někdo jiný. Nejedná se o klasické knihobudky, jen princip je hodně podobný.

Místní knihovna v Žiželicích je otevřena pouze na pár hodin jeden den v týdnu, knižní koutek můžete navštívit kdykoli budete mít chuť.

Text: L. Urbánková

Foto: LU, HM, LMM

žiželice.jpg hořetice.jpg stroupeč.jpg

Žiželice                                                                  Hořetice                                                                           Stroupeč