Divadelní představení ve Stroupči
Divadelní představení ve Stroupči - PŘESUNUTO DO KD ŽIŽELICE!!!
Divadelní představení na KD Žiželice - zhodnocení akce
Výměna oken a dveří na KD Žiželice
Sběrné místo - otevřeno
Setkání se zastupiteli
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 108-111
Rozloučení s prázdninami a pohádková stezka v Žiželicích - ZMĚNA TERMÍNU!!!
Oznámení o pohybu vojenské techniky a armády ČR
Ukliďme Stroupeč, Ukliďme Hořetice - akce Okrašlovacího spolku
Vojenské odpoledne ve Stroupči
Prodej račetické cibule - u bývalé firmy KOVO - nutné objednat
Sběrné místo - otevřeno

Úvod > Aktuality > Jarní a velikonoční výzdoba v našich obcích

Jarní a velikonoční výzdoba v našich obcích

Datum konání:
27.3.2021

Poslední březnový víkend se členové osadních výborů a další dobrovolníci pustili do jarní a velikonoční výzdoby v našich obcích. Ptačí budky, které na několika místech v obcích stály, nahradily větve kroucené vrby, za které děkujeme paní M. Balíčkové. Ta se také postarala o výrobu králíčka a obřího velikonočního vejce ve Stroupči. Jejím dílem jsou pak i kytičky a motýlci, které se spolu s malovanými vajíčky a barevnými stužkami věšely na větve vrby ve všech obcích. Prokoukl i prostror "u lodičky" za nedávno ořezaným dubem, kde v rámci jarního úklidu svoje síly dobrovolně spojily paní S. Králiková, pan R. Dunka a pan R. Pytlars, a vyčistili tak část svahu u cesty směrem na Žatec. V Žiželicích se kolem vrby a mezi růžemi usadili i dřevění králíci, některé jsou dílem pana M. Makuky staršího, ti novější pak dílem paní M. Bártové ml.  a pana J. Singera st. ze Žiželic. Truhlíky a obecní květináče zase zaplnily prvosenky a macešky.  V Hořeticích vyzdobili i autobusovou zastávku, v Přívlakách zase prostor u kapličky.

Obec v minulém týdnu rozeslala prostřednictvím svého zaměstnance, dobrovolníků a členů osadních výborů do každé domácnosti pozdrav jara v podobě prvosenky v květináči spolu s velikonočním přáním podepsaným paní starostkou. Snad naše občany alespoň trošku potěšily a zpříjemnily jim opět poněkud netradiční Velikonoce.

Velice si pomoci všech, kteří nám pomáhali a pomáhají, vážíme a tímto jim děkujeme.

jarní výzdoba Žiželice      jarní výzdoba Stroupeč

Žiželice                                                                                                        Stroupeč

Jarní výzdoba Přívlaky                                 Velikonoční přání

Přívlaky                                                                                                     přání k Velikonocům s dárkem