Májový čas ve Stroupči
Soutěž!!! - 4. ÚKOL
Soutěž!!! - 5. ÚKOL
Pohostinství v Žiželicích - mimořádně otevřeno v úterý 1. 6. 2021
Omezení provozu na silnici - instalace betonových bloků
Akce Okrašlovacího spolku - Dětský den ve Stroupči
Kácení máje a sportovní odpoledne v Hořeticích
Kácení máje v Hořeticích
Očkování psů proti vzteklině
Vítání občánků
Vyhodnocení obecní soutěže
Kronika na pokračování - Kronika České národní školy v Žiželicích u Žatce - strana 60-63
Pravidelný svoz pytlů s tříděným odpadem
Pravidelný svoz pytlů s tříděným odpadem
zahájení letního provozu kiosku ve Stroupči
Dětský den v Žiželicích na hřišti

Úvod > Aktuality > Jarní a velikonoční výzdoba v našich obcích

Jarní a velikonoční výzdoba v našich obcích

Datum konání:
27.3.2021

Poslední březnový víkend se členové osadních výborů a další dobrovolníci pustili do jarní a velikonoční výzdoby v našich obcích. Ptačí budky, které na několika místech v obcích stály, nahradily větve kroucené vrby, za které děkujeme paní M. Balíčkové. Ta se také postarala o výrobu králíčka a obřího velikonočního vejce ve Stroupči. Jejím dílem jsou pak i kytičky a motýlci, které se spolu s malovanými vajíčky a barevnými stužkami věšely na větve vrby ve všech obcích. Prokoukl i prostror "u lodičky" za nedávno ořezaným dubem, kde v rámci jarního úklidu svoje síly dobrovolně spojily paní S. Králiková, pan R. Dunka a pan R. Pytlars, a vyčistili tak část svahu u cesty směrem na Žatec. V Žiželicích se kolem vrby a mezi růžemi usadili i dřevění králíci, některé jsou dílem pana M. Makuky staršího, ti novější pak dílem paní M. Bártové ml.  a pana J. Singera st. ze Žiželic. Truhlíky a obecní květináče zase zaplnily prvosenky a macešky.  V Hořeticích vyzdobili i autobusovou zastávku, v Přívlakách zase prostor u kapličky.

Obec v minulém týdnu rozeslala prostřednictvím svého zaměstnance, dobrovolníků a členů osadních výborů do každé domácnosti pozdrav jara v podobě prvosenky v květináči spolu s velikonočním přáním podepsaným paní starostkou. Snad naše občany alespoň trošku potěšily a zpříjemnily jim opět poněkud netradiční Velikonoce.

Velice si pomoci všech, kteří nám pomáhali a pomáhají, vážíme a tímto jim děkujeme.

jarní výzdoba Žiželice      jarní výzdoba Stroupeč

Žiželice                                                                                                        Stroupeč

Jarní výzdoba Přívlaky                                 Velikonoční přání

Přívlaky                                                                                                     přání k Velikonocům s dárkem