Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Stránka

Zprávy


Dne 6.ledna 2009 ve večerních hodinách proběhla v obci Žiželice Tříkrálová sbírka ,kdy tři koledníci z řad dětí spolu s jedním dospělým a zepečetěnou pokladničkou ,procházeli obcí a koledovali.Výtěžek z této sbírky je určen především na pomoc nemocným,handicapovaným,seniorům,matkám s dětmi v tísni a dalším jinak potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech,kde se sbírka koná.Více se dočtete na wwww.charita.cz.
Sbírka v obci Žiželice proběhla pod záštitou liběšické farnosti,výtěžek si osobně převzal otec Vilém.Bohužel nevíme,koik peněz se vybralo,protože pokladnička byla zapečetěná.Tímto bych chtěla poděkovat dětem,které sbírku pomohly uskutečnit.Jmenovitě: Andrea Kočková,Andrea Málová,Lenka Hosťáková a také všem,kteří bez váhání přispěli.Děkuji Urbánková Lenka(dospělý dozor)

1. 1. 2009


Dne 17. ledna 2009 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Žiželice vepřové hody. V brzkých ranních hodinách se začalo topit pod kotli a přivezla se prasátka. Jakmile dorazil mistr řeznický, nikdo z přítomných se na minutku nezastavil, protože práce bylo dost a dost - topit, vařit, krájet, míchat, nosit, plnit, polévat, dolévat, smažit, opékat, umývat... Ve chvílích volna si každý rád pochutnal na výtečném gulášku, svařáčku, ovárku či polévce. K večeru už byli všichni notně unaveni, ale nezabránilo nám to, abychom si ještě chvilku poseděli a pobavili se. Všem, kteří se zúčastnili a přiložili ruku k dílu, velice děkujeme a těšíme se na další podobnou akci.Foto ve fotogalerii.
za SDH Žiželice Urbánková Lenka


1. 1. 2009


Dne 24. ledna 2009 se konala výroční schůze Sboru dobrovolných hasičů Žiželice. Pozvání přijali: starosta obce Žiželice p. Kvítek, zastupitel obce p. Kovač, p. Šlachta a p. Pém. Schůze začala v dopoledních hodinách. Poté následoval oběd a volba členů výboru. Do pozdních večerních až brzkých ranních hodin pak probíhala volná zábava, při které se konzumovaly jitrničky, tlačenky, jelítka a uzené maso z předcházející zabijačky. Jelikož nebyli všichni členové seznámeni s funkcemi ve výboru a s tím, co tyto funkce obnáší, volba byla zmatečná, a po dohodě se opětovně uskutečnila dne 11. února 2009. Starostou SDH byl zvolen Miroslav Šramota, jeho zástupcem Michal Gaksch, velitelem zůstal Zdeněk Urbánek, jeho zástupce se dodatečně zvolí, jelikož navržený Radek Kodeš musel v průběhu jednání odejít. Pokladníkem byla zvolena Lenka Urbánková. Pevně věříme, že pod tímto vedením bude sbor podávat ty nejlepší výsledky. Děkujeme všem členům, kteří se zúčastnili.Foto ve fotogalerii.
Za SDH Lenka Urbánková


1. 1. 2009


Dne 26. 12. 2008 se konal Vánoční turnaj v šipkách pro naši mládež. Přihlásilo se 10 šipkařů, kteří svedli neúprosný boj. Největším překvapením bylo vítězství benjamínka Mariána Gašpara. Druhé místo obsadil Marek Mála a třetí pohár si odnesl Radek Vošický. Téměř čtyřhodinový turnaj sledovali diváci a dá se tvrdit, že rozhodující finálové utkání bylo opravdu napínavé.
Děkujeme pořadatelům, paní Makukové H. za uspořádání akce.
Foto ve fotogalerii.

26. 12. 2008


V sobotu 6.12.2008 se uskutečnila na Kulturním domě v Žiželicích mikulášská nadílka pro děti od 14.30.hod..Na odpoledne byl připraven program pro děti ,první vystoupila šermířská skupina EQUITES ,a přestože podium není zrovna velké ,předvedli velmi pěkné vystoupení a děti byly nadšené.Po krátké pauze,kdy bylo pro děti připraveno občerstvení byla připravena pohádka s názvem ,, Strouhanka a Dudlajdá " v podání divadla ,,Mazec ",
při pohádce si děti zazpívaly koledy a pohádka se moc líbila.Potom následovaly různé soutěže a diskotéka,kolem 17 hod. se děti dočkaly a přišel mikuláš,anděl a čerti.Začala mikulášská nadílka a každé dítě obdrželo za básničku nebo písničku balíček.Zlobivé děti chtěli čerti odnést ,ale bylo přislíbeno ,že se polepší,takže čerti počkají zda se polepší.Pro dospělé byla na večer připravena zábava,kde se o program postarala skupina,, Ventilky a pumpičky" a všichni se dobře pobavili.Fotky z akce ve fotogalerii.

6. 12. 2008


V sobotu 11.10.2008 se uskutečnil již druhý turnaj v boulingu v Žatci v restauraci Moskva.Turnaje se zúčastnilo 8 soutěžících. Nejvyrovnanějším hráčem byl S. Skřipský, ale 1. místo se 172 body získal Radek Mála.Vítěz obdržel malou pozornost.Všichni se dobře pobavili.Foto ve fotogalerii.11. 10. 2008


V neděli dne 31.8.2008 se uskutečnila dobrodružný výlet na raftech.Účastníci se schromáždili v 8.00 hod u obecního úřadu a odtud se vyrazilo do vodáckého tábořiště Vojkovice ,kde byly objednány rafty v počtu 5 kusů na sjezd po řece Ohře.Počasí velmi přálo ,akorát že místy bylo méně vody ,tak se rafty musely přetahovat ,což někdy nebylo jednoduché a málem pan starosta přišel k úrazu,neboť se dobře vykoupal,nebyl ale sám,takových bylo více.Byly i nějaké ztráty v podobě krabiček cigaret a jednoho utopeného mobilu,který snad po vysušení bude fungovat.Užilo se hodně srandy.Výletu se zúčastnilo 40 občanů.Všichni už se těší na další akce.Foto ve fotogalerii.

31. 8. 2008


Dne 23.8.2008 se uskutečnil 2.ročník závodu historických kol.Trasa vedla Žiželice -Hořetice -Stroupeč křižovatka -Žiželice.Závod se jel s větrem o závod.Vrchařskou prémii vyhrál p. Pavel Mašek,celkový vítěz byl p. S. Motejzík.Závodu se zúčastnilo 14 závodníků.Po skončení závodu si vyčerpaní závodníci pochutnali na pivu, párku a feferonkách.
Všem se závody moc líbili a už se těší na další ročník.Fotky jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.
23. 8. 2008


SDH Žiželice ve spolupráci se SDZ Žatec a Obecním úřadem Žiželice uspořádalo 1.-3.8. 2008 víkendové školení 1. pomoci pro děti. Páteční večer byl věnován presentaci hasičské techniky a děti si napsaly test, který ověřil jejich znalosti o historii a současné situaci SDH Žiželice, za což byly v sobotu ráno odměněny Certifikátem mladého hasiče a malou drobností. Poté se dětí ujali dobrovolní záchranáři ze Žatce, kteří je školili v první pomoci, nejprve po teoretické stránce a poté i v praxi. Celé školení bylo zakončeno nočním zásahem, kdy děti musely v terénu nalézt 5 svých kamarádů, kteří se nevrátili z podvečerní procházky. Po utvoření rojnice za pomoci dospělých byly ztracené děti nalezeny na poli s fingovaným zraněním, které musely ostatní hledající správně ošetřit, a zraněné dopravit do tábora. Celý zásah byl nakonec dobrovolnými záchranáři zhodnocen na výbornou a druhý den ráno byly děti odměněny diplomem.
SDH Žiželice velice děkuje za pomoc všem dospělým i dětem, kteří se zúčastnili a těšíme se na další podobnou akci.
Foto z akce ve fotogalerii.

3. 8. 2008


Dne 26.7.2008 se v areálu TJ Źiželice konal nolejbalový turnaj,kterého se zúčastnilo 12 družstev ze Źiželic,Velemyšlevse,Záchranáři ze Źatce.Počasí velmi přálo až do odpoledních hodin ,kdy přišla bouřka a proto se muselo umístění udělat s dosavadních výsledků.Ceny do turnaje věnoval starosta obce .Umístění : 1. Singer team,2.SDH Žiželice 3. SDH Velemyšleves,4. Kotek team, 5. Tata boys.Turnaje se zúčastnilo i družstvo žen.

26. 7. 2008
Zprávy

Stránka