DSCN0462.JPG[1].jpg
Dne 8. května 2010 se sbor dobrovolných hasičů Žiželice zúčastnili soutěže v Telcích. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 100 m, štafeta a útok.
Celkově obsadili naši "borci" krásné 3. místo.
Tímto jim gratulujeme a děkujeme zúčastněným: Jakub Švejda, Petr Marek, Petr Škvaridlo, Radek Kodeš, Tomáš Večeře, Jaroslav Golem Gaksch a Zdeněk Urbánek.

1. 5. 2010

P4100174.JPG[1].jpg
V sobotu 10. 4.2010 se u nás konal maškarní bál. Nezúčastnilo se tolik dětí kolik jsme očekávali, ale i přes to skupina VENTILKY A PUMPIČKY udělaly maximum pro pobavení nejen dětí, ale i dospělých. Děti si mohly během maškarního nechat udělat tetování kam chtěly. Program byl doplněn soutěžemi a oceněním všech masek. Odpoledne bylo zakončeno diskotékou.Večer pro dospělé se moc povedl,všichni se pobavili,masky byly připraveny vzorně.

10. 4. 2010

PPS 055[2].jpg
V sobotu 17. dubna 2010 se konal již druhý ročník šipkového turnaje o pohár starosty. Sportovní utkání bylo zahájeno ve 14.00 hodin minutou ticha na uctění památky obětí leteckého neštěstí. Po té byli hráči rozděleni do tří kategorií. Nejprve nastoupila nejmladší generace, v té první místo vybojoval Tomáš Odvárka. Jako druhá nastoupila děvčata a tam pohár vybojovala Simona Kotková. Nejobsazenější kategorií byli starší chlapci, kde titul obhájil Marián Gašpar. Všichni zúčastnění obdrželi malé odměny.Gratulujeme .

1. 4. 2010

Snímek 070[3].jpg
I letos se 30. dubna 2010 pálily v Žiželicích čarodějnice. Slet dam byl před OÚ a průvodem došly nebo "doletěly ?" na místní hřiště. Tady byly připraveny soutěže i pro přihlížející děti. Házení kroužků,chození na chůdách, všichni odměněni . Jak je na fotkách vidět upálila se jen jedna čarodějnice, tak doufáme, že se jich příští rok slétne o něco víc. Nakonec si každý mohl opéci začarovaný buřt.Foto ve fotogalerii.

1. 4. 2010

fotky 1774.jpg
V sobotu 27.3.2010 se uskutečnilo v zasedací místnoti obecního úřadu Vítání občánků.K přivítání se dostavily -Pekárková Eliška z obce Hořetice,Matejka Martin a Provazník Michal -z obce Stroupeč,Urbánková Anežka z obce Žiželice ,pozvánku ještě dostala slečna Klingerová s dvojčaty,ale ta se nedostavila.Kulturní program si pro uvítání občánků připravily děti pod vedením paní Makukové. Miminka jsme nafotili v kolébce ,foto k nahlédnutí ve fotogalerii.

27. 3. 2010

P1090241.JPG
"V podvečer 8. ledna 2010 se opět vydala skupinka dvou dětí a dvou dospělých koledovat pro tříkrálovou sbírku, která se konala po celé republice ve dnech 1-14. ledna již desátým rokem. V Žiželicích vyšli koledovat podruhé. Do zapečetěné pokladničky přispívali lidé na pomoc nemocným, seniorům a matkám v tísni. Děkuji touto cestou těm, kteří se do sbírky zapojili, ať už jsou to tři králové - Lenka Hosťáková, Tereza Hosťáková a Jiří Ďurač ml., tak také lidem, kteří neváhali, otevřeli a přispěli na dobrou věc."

Dospělý doprovod tří králů - Lenka Urbánková

1. 1. 2010

Snímek 080[2].jpg
V sobotu 5.12.2009 se uskutečnila mikulášská nadílka na Kulturním domě v Žiželicích od 14.30hod.Nejdříve vystoupila šermířská skupina a potom celé odpoledne se děti bavily se skupinou Ventilky a Pumpičky.Kolem 16.30 hod se děti dočkaly a přišel Mikuláš,čerta anděl a začala nadílka.Čerti děti hodně strašili,ale po básničce,písničce nebo sportovním výkonu si žádného s dětí čerti neodnesli,ale každé s dětí odešlo s mikulášskou nadílkou.Večer se uskutečnila mikulášská zábava pro dospělé,kde zahrála kapela Ventilky a Pumpičky.Jen nás mrzí malá účast na zábavě.Foto z akce ve fotogalerii.

5. 12. 2009

DSCN1015.JPG[1].jpg
V úterý 1.12.2009 i přes nepřízeň počasí se uskutečnilo rozsvícení vánočního stromu na hřišti.Hrály koledy,popíjel se svařáček,čaj,ochutnávalo se cukroví a povídalo se.

1. 12. 2009

fotky 1505.jpg
V sobotu 28.11.2009 od 13.00hod se uskutečnila výroba adventních věnců ,která navodila vánoční atmosféru.Při výrobě se pouštěly koledy,popíjel se čaj a ochutnávalo cukroví Každý kdo přišel si mohl vyrobit adventní věnec a protože si všichni pomáhali je nakonec jeden krásnější než druhý. Jen nás mrzí menší účast než jsme očekávali.Foto ve fotogalerii.

28. 11. 2009

j0412546.bmp
V sobotu dne 29.8.2009 se uskutečnil fotbalový zápas mezi Internacionály ČR a Maty Team na hřišti v obci Žiželice.Za družstvo internacionálůnastoupilynapř.Štambach,Fiala,Samek,
Ondra,Němec,Voříšek a další.První poločas ještě byl vyrovnaný ,ale druhá půle se hrála jen na jednu branku a výsledek byl 7:2.Organizátoři akce pan Matas,Říha a Nový uspořádaly tuto akci k 50. narozeninám pan Waltra P.

29. 8. 2009