Výměna starých pneumatik u hracích prvků a sekání trávy

Na podzim roku 2019 ve Stroupči a tento rok 16.4. v Žiželicích jsme na dětských hřištích pod houpačkami vyměnili staré pneumatiky, které slouží jako tlumič při dopadu, za nové. Zároveň jsme se od letošního roku rozhodli více využívat obecní sekačku - traktůrek - na sekání trávy nejen na hřišti, ale i kolem panelových domů a tam, kde to terén dovolí (na ploše nesmí být kamení).

LU

Výměna pneuVýměna pneuSekání trávy

24. 4. 2020

Navýšení počtu nádob na tříděný odpad

Dne 21.4. nám  firma EKO-KOM, a.s. doručila do areálu, který obec v loňském roce koupila, objednané popelnice na tříděný odpad. Tyto nádoby použijeme k rozšíření stávajících hnízd v našich obcích.

LU

Více o třídění v našich obcích v sekci "Odpadové hospodářství"

Navýšení počtu nádob na tříděný odpad

23. 4. 2020

První svoz pytlů s tříděným odpadem

Výsledky prvního svozu tříděného odpadu v našich vesnicích organizovaný obcí, ktery proběhl v sobotu 18.4. a v pondělí 21.4.

Děkujeme jménem vedeni obce všem, kteří třídí.

LM

Více o třídění v našich obcích v sekci "Odpadové hospodářství"

svoz pytlů s tříděným odpadem

23. 4. 2020

Velikonoce v našich obcích v roce 2020

13.4.2020 - Velikonoční dopoledne 2020 v našich obcích.

Jindy koledníci, smích a veselo. Letos je to jiné. I když každý sám, dá se říct všichni spolu - dodržujeme předepsaná pravidla.

Děkuji, velice si toho vážim.

Velikonoční mše v kapličce se letos nekonala. Příští rok určite bude. Všem hodně zdraví a optimismu

H. Makuková

Velikonoční přání

22. 4. 2020

Oprava kanálů na hlavní silnici v Žiželicích

Dne 10. 4. 2020 Obec Žiželice zajistila na náklady ŘSD zavaření 6 nejproblematičtějších kanálů na hlavní silnici v Žiželicích.

Vzhledem k nouzovému stavu a problematice výběrových řízení, by ke kompletní opravě kanálů došlo nejdříve  na podzim. Po konzultaci se správcem komunikace obec nabídla zajištění  dočasného vyřešení bouchání kanálů (při přejezdu aut). Náklady za zavaření uhradí firma ŘSD. HM

Fotografie k nahlédnutí ve fotogalerii.

oprava kanálů

21. 4. 2020

Bezpečnostní list dezinfekce Anti-COVID

Pro naše občany máme připravený dezinfekční prostředek Anti-COVID, který si budou moc vyzvenout v budově Obecního úřadu vždy v úřední hodiny. Navíc budou obesláni sms-zprávou o jiném způsobu distribuce. V případě potřeby kontaktujte úřad o jiném způsobu dodání.

17. 4. 2020

Jak třídit odpady

Třídění do pytlů a svoz

Obec Žiželice najíždí na nový - rozšířený systém třídění odpadů. V těchto dnech každý občan najde ve své schránce letáky s potřebnými informacemi a pytle na třídění.

První svoz proběhne již příští týden. Pevně doufáme, že se přidá co nejvíce obyvatel a postupně se nám objemy popelnic s neroztříděným odpadem budou zmenšovat.

Děkujeme, že třídíte. H. Makuková

8. 4. 2020

Společně to zvládneme

Společně to zvládneme - prohlášení starostky

2. 4. 2020

Prodloužení žádostí o kompostéry

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ O KOMPOSTÉRY

SE PRODLUŽUJE DO 10. ČERVNA 2020

V souvislosti s nouzovým stavem v ČR a minimalizací kontaktů a vycházení se termín pro podání žádostí o domovní kompostér prodlužuje do 10. června 2020

Pokud nebude možné společné veřejné setkání s obyvateli obcí, budou žádosti o kompostéry doručeny do schránek a bude zajištěn zpětný odběr těchto vyplněných dokumentů.

Sledujte sekci aktuality na webu obce a úřední a informační desky v obcích.

starostka obce

2. 4. 2020