Rozvoz nových kontejnerů na tříděný odpad

Možnosti třídění odpadů v obcích pokračuje - umístěny nové kontejnery

Po besedě s občany na téma třídění odpadů  a zahájení pravidelného svozu pytlů s tímto odpadem v našich vesničkách se dnes rozvezly a umístily velkoobjemové kontejnery na papír, sklo, plast a kov do Hořetic, Stroupče a Žiželic.

O třídění odpadu je ze strany občanů velký zájem a tak pevně věříme, že i nové kontejnery přispějí ke spokojenosti obyvatel a snížení množství odpadu v černých  "směsných" popelnicích.

LMM

Více fotografií v sekci Odpadové hospodářství

rozvoz nádob na tříděný odpad

6. 5. 2020

Hořetice - místo pro setkávání

Místo, které v loňském roce v Hořeticích místní občané vyčistili od náletových dřevin a poklidili vše, na co stačili, a které si vybrali jako možný prostor pro vytvoření zázemí při pořádání akcí, je dnes téměř k nepoznání. Letos nechala obec odstranit staré základy budov, pařezy a kořeny odřezaných náletovin. Dále budou odstraněny kameny, naveze se zemina a zaseje tráva. Dva mladé doubky, které tu nevhodně rostly, byly po domluvě se členy osadních výborů Hořetice a Stroupeč přesazené na vhodnější místo do Stroupče.

Více fotografií ve fotogalerii

Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu.

LU+LMM

Hořetice - místo pro setkáváníHořetice - místo pro setkáváníHořetice - místo  pro setkávání

5. 5. 2020

Čarodějnické omalovánky

Protože jsme se letos nemohli sejít v čarodějnickém reji, poslali jsme dětem domů alespoň omalovánky. Každý vybarvený obrázek, který se nám vrátí zpět, uveřejníme ve fotogalerii - fotogalerie-1/fotogalerie-2020/carodejnicke-omalovanky/

Děti, které obrázky nemají, mohou si ho stáhnout zde:

Obrázek čarodějnice k tisku

nebo vám ho po telefonické domluvě dovezeme.

A hotové obrázky pak můžete poslat na mail urbankova@obeczizelice.cz,

telefonovat můžete na 739 67 86 86

Předem všem děkujeme a těšíme se na brzkou shledanou :-)

4. 5. 2020

Máj v našich obcích

Velikonoční vrby vystřídaly v našich obcích májové břízky. V Žiželicích „vyrostla“ v pátek v podvečer i májka. Jeden místní občan nemohl přenést přes srdce, že by letos v naší obci nebyla, a tak nám daroval strom, který jsme během rychlé akce ozdobili a s místními hasiči májku rovnou postavili.

Během tohoto měsíce bude docházet k dalšímu uvolňování vládních opatření, brzy tak bude možné setkat se na nějaké společné akci.

Více fotografií k nahlédnutí ve fotogalerii.

Tímto děkujeme všem, kteří se na výzdobě podíleli, a přejeme příjemně strávený májový čas.

Májka

3. 5. 2020

Oprava klubovny Stroupeč

V lednu jsme začali s prvními pracemi na stroupečské klubovně, která musela být dočasně uzavřena z důvodu nevyhovujícího a havarijního stavu komínu. Po jeho opravě přišly na řadu mokré a opadané omítky.

LM

Aktualizace k dubnu 2020

Práce na klubovně pokračují, na zdech je cca do poloviny nanesena sanační omítka, rekonstruuje se kuchyňský koutek, barový pult a WC.

Více fotografií ve fotogalerii.

klubovna Stroupeč

28. 4. 2020

Výzva občanům - dotace na stromy

Obec má možnost získat dotaci od Ministerstva životního prostředí na výsadbu až cca 100 ks stromů v zastavěném území našich obcích.
Tímto vyzýváme občany, aby podávali své podněty  a návrhy, kde a jaké stromy bychom mohli vysadit, nejpozději do 7. 5. 2020, nejlépe písemně poštou, osobně  do poštovní schránky obce nebo mailem na ouzizelice@seznam.cz.
Do předmětu nebo na obálku pište heslo Dotace na stromy.

Předem děkujeme.
Obec Žiželice
dotace na stromy

Specifikace dotace níže.

* Příjem žádostí: 14.10.2019 - 31.8.2020, výsadba musí být
provedena do 31.1.2021

* 100% dotace až 250 tisíc korun. Příspěvek je určen k úhradě
sazenic a potřebného materiálu k výsadbě. Práce se nehradí.
Prakticky jakýkoliv listnatý či ovocný strom, který je vodný pro
dané podmínky, prostokořenný, špičák (od 121 cm) a větší a
může jich být až cirka 100.

* Výsadba musí být realizována v zastavěném území dle
územního plánu. Sázet se mohou i ovocné stromy. V případě, že
žádá obec, by pozemek měl být v majetku obce. Sázet by se nemělo
blíže než 3 metry od hranice pozemku. Jinak potřebujeme souhlas
sousedů.
Zastavěné území je vyznačeno v územním plánu

28. 4. 2020

Desinfekce pro občany našich obcí

Dne 18.4. navštívila paní starostka Bc. Helena Makuková naše obce s nabídkou rozlévané desinfekce Anti-COVID zdarma (100 ml na osobu) do vlastních přinesených nádob pro všechny naše občany, které předem informovala prostřednictvím informačního systému o místě a čase, kde bude k dispozici.

Bezpečnostní list, který obdržel každý, komu byla desinfekce poskytnuta, je ke stažení na našich stránkách v sekci KORONAVIRUS.

Pokud máte o desinfekci zájem, ale nemohli jste se dostavit, volejte, prosím, na telefonní číslo 607 226 818

Desinfekce pro občany

27. 4. 2020

Aktuální informace k cyklostezce

Cyklostezka u Ohře v asfaltu nebude, vadil by ohroženým živočichům
Zdroj: https://zatecky.denik.cz/zpravy_region/cyklostezka-u-ohre-v-asfaltu-nebude-vadil-by-ohrozenym-zivocichum-20200424.htmlzdroj: Žatecký a Lounský deník ze dne 24. 4. 2020.

cyklostezka

24. 4. 2020

Výměna starých pneumatik u hracích prvků a sekání trávy

Na podzim roku 2019 ve Stroupči a tento rok 16.4. v Žiželicích jsme na dětských hřištích pod houpačkami vyměnili staré pneumatiky, které slouží jako tlumič při dopadu, za nové. Zároveň jsme se od letošního roku rozhodli více využívat obecní sekačku - traktůrek - na sekání trávy nejen na hřišti, ale i kolem panelových domů a tam, kde to terén dovolí (na ploše nesmí být kamení).

Výměna pneuVýměna pneuSekání trávy

24. 4. 2020

Navýšení počtu nádob na tříděný odpad

Dne 21.4. nám  firma EKO-KOM, a.s. doručila do areálu, který obec v loňském roce koupila, objednané popelnice na tříděný odpad. Tyto nádoby použijeme k rozšíření stávajících hnízd v našich obcích.

LU

Více o třídění v našich obcích v sekci "Odpadové hospodářství"

Navýšení počtu nádob na tříděný odpad

23. 4. 2020