Ucpaný kanál Žiželice

Dne 3.6. 2020 ve večerních hodinách při silnějším dešti došlo k vytečení odpadní vody z kanálu před Obecním úřadem. Z kanalizace se vyvalil silný proud vody spolu s odpadem, který do vody naši občané splachují. Všechna tato "voňavá nádhera" se rozprostřela na chodník a silnici před OÚ a natekla i na nejbližší zahradu.

Druhý den ráno přijela firma, aby kanál vyčistila a za tuto situaci mohou z největší části tuky a zbytky jídla! Jedno auto nestačilo, museli kanál vyčistit na dvakrát.

Tuky se v kanalizaci částečně rozkládají, vznikají mastné kyseliny, a ty následně zvyšují korozi stěn kanálů a potrubí. V kanalizaci tuk a olej po smísení s jinými nečistotami vytváří tuhé nánosy, které brání volnému průtoku, a musí být proto velmi nákladně odstraňovány!

Znovu apelujeme na všechny občany, aby do kanalizace nevyhazovali věci, které tam nepatří jako jsou například jednorázové holicí strojky, vlhčené ubrousky nebo zbytky jídla - toto vše jsme mohli na silnici a v kanálu vidět.

K odkládání tuků využijte, prosím, sběrnou nádobu umístěnou přímo v budově OÚ.

Děkujeme.

Více foto ve fotogalerii.

LU

ucpaný kanálucpaný kanál