Ucpaný kanál Žiželice

Dne 3.6. 2020 ve večerních hodinách při silnějším dešti došlo k vytečení odpadní vody z kanálu před Obecním úřadem. Z kanalizace se vyvalil silný proud vody spolu s odpadem, který do vody naši občané splachují. Všechna tato "voňavá nádhera" se rozprostřela na chodník a silnici před OÚ a natekla i na nejbližší zahradu.

Druhý den ráno přijela firma, aby kanál vyčistila a za tuto situaci mohou z největší části tuky a zbytky jídla! Jedno auto nestačilo, museli kanál vyčistit na dvakrát.

Tuky se v kanalizaci částečně rozkládají, vznikají mastné kyseliny, a ty následně zvyšují korozi stěn kanálů a potrubí. V kanalizaci tuk a olej po smísení s jinými nečistotami vytváří tuhé nánosy, které brání volnému průtoku, a musí být proto velmi nákladně odstraňovány!

Znovu apelujeme na všechny občany, aby do kanalizace nevyhazovali věci, které tam nepatří jako jsou například jednorázové holicí strojky, vlhčené ubrousky nebo zbytky jídla - toto vše jsme mohli na silnici a v kanálu vidět.

K odkládání tuků využijte, prosím, sběrnou nádobu umístěnou přímo v budově OÚ.

Děkujeme.

Více foto ve fotogalerii.

LU

ucpaný kanálucpaný kanál

15. 6. 2020

Letní klavírní koncert

10. 6. 2020

Dětský den Stroupeč

8. 6. 2020

Malování na kamínky Stroupeč

Stroupečské kamínkování

Tak jako i v dalších obcích regionu, i ve Stroupči se pomalu vrací život k normálu. Odložená akce malování na kamínky, která proběhla v neděli 31.5.2020, tak odstartovala kulturní akce v obci. I přes stále trvající zvýšené hygienické požadavky se akce povedla, malování a další techniky si vyzkoušely děti, rodiče i prarodiče. Malování na kamínky je velmi oblíbené i díky sociálním sítím a sledování, kam se kamínky dostanou.

LMM

Více fotografií ve fotogalerii.

malování na kamínky

4. 6. 2020

Den dětí - Hořetice

1. 6. 2020

Setkání se zastupiteli

SETKÁNÍ ZASTUPITELŮ S OBČANY NAŠICH OBCÍ POD ŠIRÝM NEBEM

V sobotu 30.5. 2020 proběhlo první setkání  zastupitelů obce s veřejností ve všech spádových obcích Žiželic. Občané tak měli možnost diskkutovat o aktuálním dění v obcích, připravovaných akcích a také o ožehavých tématech se všemi zastupiteli a to v Přívlakách, Stroupči, Hořeticích i v Žiželicích. Otázek padala celá řada, každá obec má své starosti. Pevně věříme, že se nám jich většinu podaří postupně vyřešit.

V tomto duchu chceme ve vedení obce pokračovat i nadále, zásadní a důležité otázky projednávat s občany, kterých se to přímo dotýká, a mít tak dostatečnou zpětnou vazbu.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a budeme se těšit na další setkání.

LU, LMM, HM

Více fotografií ve fotogalerii.

setkání se zastupiteli

1. 6. 2020

Malování na kamínky Stroupeč

Malování na kamínky

28. 5. 2020

Železniční přejezd Hořetice

Dne 27. 5. 2020 bylo v Hořeticích instalováno nové signalizační zařízení, které má zvýšit bezpečnost na železničním přejezdu. Signalizační světla budou lépe viditelná při cestě z Hrušovan směr Žatec. Do provozu bude uvedeno 4. 6. 2020.

LU

PŘEJEZD HOŘETICE

28. 5. 2020

Setkání se zastupiteli

Setkání se zatupiteli

25. 5. 2020

Mimořádný zpravodaj Ústeckého kraje

22. 5. 2020

Krajský úřad Ústeckého kraje - Odbor regionálního rozvoje přináší Mimořádný zpravodaj, kde jsou shrnuté informace, které jsou na podwebu krajských stránek (obnova Ústeckého kraje).

Přehled nástrojů podpory v souvislostí s pandemií COVID-19 je na webu aktualizován každou středu a je rozdělen podle žadatelů.

Na stránky obnova se dostanete kliknutím na https://www.kr-ustecky.cz/obnova.asp

Program obnovy venkova se bude schvalovat v červnovém zastupitelstvu Ústeckého kraje. Alokace byla z původních 30 mil. Kč snížena na 15 mil. Kč.

Mimořádný zpravodaj Ústeckého kraje - Přehled nástrojů podpory v souvislosti s pandemií COVID-19

22. 5. 2020