Porucha nákladního vozu na hlavním tahu Žiželice - Chomutov

27. 7. 2020

V časných ranních hodinách došlo v obci Žiželice k poruše kamionu. Vozidlo zůstalo přibližně od 6:00 hodin stát přímo na silnici v nepřehledné zatáčce ve směru ze Žatce na Chomutov před mostem přes potok Hutná. Paní starostka se spolu s účetní obce a ostatními zaměstnanci obce pohotově ujali řízení dopravy, protože řidič vozidla nedokázal poruchu odstranit ani s telefonickou pomocí asistenční služby a dost nešikovně vstupoval do vozovky, když hledal příčinu závady..

Přibližně kolem půl osmé přijela dopravní policie, která po krátkém rozhovoru s řidičem převzala řízení dopravy, kolem půl deváté dorazila i asistenční služba, která pomohla s poruchou, a krátce po deváté hodině mohl řidič s vozidlem odjet.

více fotografií ve fotogalerii

foto LU

porucha kamionu

27. 7. 2020

Strom roku - informace, hlasování

Náš strom soutěží s číslem 6

Foto: Nadace Partnerství, Marek Olbrzymek

dub

strom rokustrom roku

22. 7. 2020

Retro odpoledne

retro odpoledne

20. 7. 2020

Prázdninové stanování a plavení řeky - Okrašlovací spolek

Plavení řeky - pozvánka

16. 7. 2020

Zájezd na požární stanici na letišti, hrad Okoř a Zoopark Zájezd u Prahy

O sváteční pondělí dne 6.7.2020 pořádala SDH Žiželice ve spolupráci s Obcí Žiželice zájezd na exkurzi do hasičské záchranné stanice na letišti v Praze, dále návštěvu hradu Okoř a Zooparku Zájezd, zúčastnilo se 38 lidí včetně dětí.

Více podrobností o výletu a fotografie naleznete ve fotogalerii.

Foto: Petr Marek

zájezd na letiště, na Okoř a do zoo

15. 7. 2020

Dětský den v Žiželicích

Klavírní koncert Roberta Ference

Dětský den v Hořeticích

Čištění bazénu

V sobotu po ukončení dětského dne hasiči začali vypouštět bazén. S členy Tělovýchovné jednoty bylo domluveno, že vodu opět vypustíme na fotbalové hřiště, které se tímto zároveň zalije.

V neděli se sešlo několik dobrovolníků a spolu s hasiči začali bazén čistit z hrubých nečistot, aby se mohl co nejdříve napouštět. Muselo se vyházet bahno, které se usadilo na dně, vyčistit výpusť, odstranit vodní kámen a špínu, která se držela po celé ploše. Tímto děkujeme všem, kteří i po tak náročném dni, jakým sobota dozajisté byla, přišli a pomohli.

Bazén v týdnu poté dočišťovali zaměstnanci obce kyselinou, protože vodní kámen byl opravdu velice odolný.

Od pátku 3.7.2020 se začal bazén pomalu napouštět. Předpokládáme, že v následujícím týdnu by se mohl zaplnit celý a spustíme letní provoz.

Čištění bazénu

6. 7. 2020

Klubovna Stroupeč - nová kuchyňka

V klubovně je od dnešního dne nainstalovaná nová kuchyňská linka a věšák na oblečení. V červnu došlo také k dořešení elektřiny, která je již v tuto chvíli připravena k použití.

Více fotografií ve fotogalerii v záložce Oprava klubovny Stroupeč

klubovna Stroupeč - kuchyňka