Zájezd Vánoční dům Karlovy Vary - ZRUŠENO!!!

PRO MALÝ ZÁJEM ZRUŠENO!!!!

27. 11. 2010 Zobrazit více

20. 11. 2010 Zobrazit více

5. 10. 2010 Zobrazit více

1. 10. 2010 Zobrazit více

1. 9. 2010 Zobrazit více

21. 8. 2010 Zobrazit více

Rafty

rafty 2010 128.jpg
Pokud se zeptáte, kohokoliv z aktivních občanů Žiželic, jaká byla největší letní akce loňského roku, odpověď bude jednoznačná – rafty. Proto ani z letošního programu nemohl být tento výlet za dobrodružstvím vypuštěn. Zájem byl stejně velký jako loni a nakonec jsme s 33 lidmi obsadili 5 raftů a jednu kanoi. Postupně se k nám přidávali i další lodě. Poučeni z pomalé vody řeky Berounky, jsme se tentokráte vydali do rychlejší Ohře plné peřejí.
Výjezd na raftech byl naplánován na pátek 30. července, ale do Lokte jsme se vydali už o den dříve. Hasičská avie vyjela už dopoledne, aby zabrala zamluvená místa a my měli v přeplněném kempu společný „plácek“ . Ostatní přijeli autobusem po 16. hodině. Postavily se stany, vypila káva a někteří vyrazili na prohlídku města. V historickém centru jsme navštívili soukromé muzeum starých kol a kočárků, prošli jsme přes krásné náměstí až k hradu a kdo měl štěstí potkal Valerii Zawadskou, která měla ten večer ve městě vystoupení. Večer u ohně vyhlásil starosta soutěž „ Hledá se talent Žiželic“, hledali jsme dlouho, ale našli jsme ho až po půlnoci a kdo vydržel viděl, že náš starosta je i kouzelník .
Do pátečního chladného rána jsme vstali časně, a tak nic nebránilo pěti plně obsazeným raftům vydat se do boje s proudem řeky Ohře. Na první den bylo naplánováno dojet do kempu Hubertus, ale po varování jsme tento plán pozměnili na trasu dlouhou 28 km a rozhodli se zakotvit až v tábořišti Dubina. Počasí bylo chladnější, ale i přesto došlo k vodním bitvám. Sjezd peřejí Hubertus, které slouží jako cvičná slalomová dráha, patřil k nejzajímavějším vodáckým zážitkům celé výpravy.
V sobotu nás čekala poloviční trasa, tak nebylo kam spěchat. Na oběd jsme se zastavili v novém krásném vodáckém tábořišti – Na Špici. Zbojnickou s pěti měli vynikající . Cesta do Vojkovic ubíhala rychle a do kempu jsme dorazili kolem 16. hodiny. Ve 20. hodin nás čekal další nezapomenutelný zážitek – koupání v teplé sprše. Kdo jezdí vodu ví, že ne vždy se dostanete do sprch a po dvou dnech je to opravdu hodně příjemné. Ve Vojkovicích probíhal zrovna 10.ročník NECKYÁDY, tu jsme sice neviděli, ale doprovodný program – country a půlnoční ohňostroj, neměl chybu.
Závěrečný den nás čekala nejkratší, 12 km dlouhá etapa, která končila v Perštejně. Z předešlého dne přetrvalo krásné počasí a mohli jsme si tak naplno užít krásnou okolní přírodu v této části řeky Ohře.
Domů se nám moc nechtělo a myslím, že se všichni těší na to, kterou z českých řek budeme sjíždět příští rok.

1. 8. 2010 Zobrazit méně

24. 7. 2010 Zobrazit více