Zásah Stroupeč - únik nebezpečných látek z osobního vozu

Ve středu 5.8.2020 v podvečerních hodinách zasahovala jednotka profesionálních hasičů při úniku ropných látek u řeky Ohře v obci Stroupeč. Důvodem zásahu byl únik oleje z osobního vozidla způsobeného průrazem olejové vany od kamene.

Text a foto LMM

únik látek

5. 8. 2020

Memorial Vojty Kovače

memorial Vojty Kovače

4. 8. 2020

Sezónní kioskový prodej ve Stroupči

V průběhu měsíce srpna bude od 1. 8. 2020

každou sobotu (kromě 22. 8.) v čase 14:00 - 22:00 hodin

v obci Stroupeč otevřený kiosek s občerstvením.

plakát

29. 7. 2020

Retro odpoledne

RETRO AKCE VE STROUPČI

V retro stylu proběhla sobotní akce ve Stroupči, připomenutí dětství a her, to byl cíl pořadatelů. Nechyběl ani retro koutek pokladů jako byla koloběžka, slabikář či dokonce nylonové punčochy našich babiček v originálním balení. Soutěžilo a hrálo se od odpoledne až do večerních hodin a v čáře z céček si nezadaly děti s dospěláky. V chůdách zase přece jen byly lepší starší ročníky. Skákání v pytli nebo zatloukání hřebíků, to šlo opravdu všem. Krásné připomenutí tělocviku v úhledných bílých tričkách a elegantních modrých dívčích trenýrkách v podání účastnic akce bylo opravdu dokonalé. Hudební produkce ve stylu 70.80. let rozhýbala boky všem, kteří se přišli bavit a tančilo se až do konce akce. Velké poděkování patří všech organizátorům, členům osadního výboru, Obci Žiželice a všem soutěžícím, tančících a bavícím, kteří dorazili do Stroupče. Veselí, sranda a pohoda, taková byla sobota 25.7.2020 ve Stroupči.

LMM

více fotografií ve fotogalerii a na odkazu:

obeczizelice.rajce.idnes.cz/Retro_sobota_Stroupec_25.7.2020/

retro odpoledne

29. 7. 2020

Ořez stromu Hořetice - hasiči

Po silném větru došlo k nalomení koruny staré lípy u hlavní silnice v Hořeticích. Ihned po zjištění byla tato skutečnost 21. 7. 2020 nahlášena HZS Bitozeves, kteří spolu s HZS Žatec za pomocí plošiny nebezpečné větve nakloněné na silnici, odřezali. Tímto jim moc děkujeme.

HM

více foto ve fotogalerii

kácení stromu hasiči

28. 7. 2020

Porucha nákladního vozu na hlavním tahu Žiželice - Chomutov

27. 7. 2020

V časných ranních hodinách došlo v obci Žiželice k poruše kamionu. Vozidlo zůstalo přibližně od 6:00 hodin stát přímo na silnici v nepřehledné zatáčce ve směru ze Žatce na Chomutov před mostem přes potok Hutná. Paní starostka se spolu s účetní obce a ostatními zaměstnanci obce pohotově ujali řízení dopravy, protože řidič vozidla nedokázal poruchu odstranit ani s telefonickou pomocí asistenční služby a dost nešikovně vstupoval do vozovky, když hledal příčinu závady..

Přibližně kolem půl osmé přijela dopravní policie, která po krátkém rozhovoru s řidičem převzala řízení dopravy, kolem půl deváté dorazila i asistenční služba, která pomohla s poruchou, a krátce po deváté hodině mohl řidič s vozidlem odjet.

LU

více fotografií ve fotogalerii