Klavírní koncert Roberta Ference

Dětský den v Hořeticích

14. 7. 2020

Čištění bazénu

V sobotu po ukončení dětského dne hasiči začali vypouštět bazén. S členy Tělovýchovné jednoty bylo domluveno, že vodu opět vypustíme na fotbalové hřiště, které se tímto zároveň zalije.

V neděli se sešlo několik dobrovolníků a spolu s hasiči začali bazén čistit z hrubých nečistot, aby se mohl co nejdříve napouštět. Muselo se vyházet bahno, které se usadilo na dně, vyčistit výpusť, odstranit vodní kámen a špínu, která se držela po celé ploše. Tímto děkujeme všem, kteří i po tak náročném dni, jakým sobota dozajisté byla, přišli a pomohli.

Bazén v týdnu poté dočišťovali zaměstnanci obce kyselinou, protože vodní kámen byl opravdu velice odolný.

Od pátku 3.7.2020 se začal bazén pomalu napouštět. Předpokládáme, že v následujícím týdnu by se mohl zaplnit celý a spustíme letní provoz.

Čištění bazénu

6. 7. 2020

Klubovna Stroupeč - nová kuchyňka

V klubovně je od dnešního dne nainstalovaná nová kuchyňská linka a věšák na oblečení. V červnu došlo také k dořešení elektřiny, která je již v tuto chvíli připravena k použití.

Více fotografií ve fotogalerii v záložce Oprava klubovny Stroupeč

klubovna Stroupeč - kuchyňka

29. 6. 2020

Zájezd na požární stanici na letišti, hrad Okoř a Zoopark Zájezd u Prahy

zájezd na letiště, na Okoř a do zoo

29. 6. 2020

Strom roku - pozvánka

27. 6. 2020

Dětský den v Žiželicích

22. 6. 2020

výjezd JSDH Žiželice - přívalová voda v Hořeticích

Dne 14.6.2020 v odpoledních hodinách vyjela JSDH Žiželice na žádost starostky obce na technickou pomoc k řešení potíží vzniklých při přívalových deštích. Z polí se k okálům v Hořeticích valila voda, která zatopila garáž a přilehlé prostory. Na místě byl členy JSDH proud vody provizorně odkloněn. Během následujícího týdne dojde k vybudování svodu, který do budoucna zabrání, aby voda tekla přímo k okálům.

Za pomoc děkujeme.

pomoc JSDH Žiželice v Hořeticích  - voda

15. 6. 2020

Ucpaný kanál Žiželice

Dne 3.6. 2020 ve večerních hodinách při silnějším dešti došlo k vytečení odpadní vody z kanálu před Obecním úřadem. Z kanalizace se vyvalil silný proud vody spolu s odpadem, který do vody naši občané splachují. Všechna tato "voňavá nádhera" se rozprostřela na chodník a silnici před OÚ a natekla i na nejbližší zahradu.

Druhý den ráno přijela firma, aby kanál vyčistila a za tuto situaci mohou z největší části tuky a zbytky jídla! Jedno auto nestačilo, museli kanál vyčistit na dvakrát.

Tuky se v kanalizaci částečně rozkládají, vznikají mastné kyseliny, a ty následně zvyšují korozi stěn kanálů a potrubí. V kanalizaci tuk a olej po smísení s jinými nečistotami vytváří tuhé nánosy, které brání volnému průtoku, a musí být proto velmi nákladně odstraňovány!

Znovu apelujeme na všechny občany, aby do kanalizace nevyhazovali věci, které tam nepatří jako jsou například jednorázové holicí strojky, vlhčené ubrousky nebo zbytky jídla - toto vše jsme mohli na silnici a v kanálu vidět.

K odkládání tuků využijte, prosím, sběrnou nádobu umístěnou přímo v budově OÚ.

Děkujeme.

Více foto ve fotogalerii.

ucpaný kanálucpaný kanál

15. 6. 2020