Ve Stroupči u klubovny jsme vyráběli čarodějnice, které jsme si rozvěsili po vesnici a tím ji zkrášlili😃😃 Bosorky 27.4. v sobotu po čarodějnickém průvodu v maskách spálíme v ohni.
Pro pěkné počasí nebylo kam chvátat a tak jsme si opekli špekáčky a spolu se až do večera příjemně pobavili
😊👍 Jaroslava Mangová za Okrašlovací spolekČarodějnice

Vítání občánků

V sobotu 25.5.2019 přivítalo vedení Obce Žiželice nové občánky z Žiželic a Hořetic.  Nové obyvatele obcí přivítala za hudebního doprovodu a recitálu dětiček z obcí místostarostka  Helena Makuková. Maminky obdržely kytičku,  miminka malý dáreček,rodiče finanční  dar obce.Rodiče složili slib a zapsali se do kroniky. Dalším darem bude
pro narozené děti vlastní stromeček, který si spolu s rodiči na podzim zasadí ve své rodné vesničce. „ Je to milá a příjemná povinnost obce přivítat novou generaci a pomoci zasadit kořeny k životu a tradicím. A v případě, že by se jednou občánkové odstěhovali, vždy budou vědět, že své kořeny ve vesnici mají,“ uvedla místostarostka Obce Žiželice Helena Makuková .

Do naší obce byly přivítáni:

Klára Hartingerová                            obec   Žiželice

Martin Matěj Gugala                    obec  Hořetice