sázení lípySlavnostní zasazení Stromu Svobody

Okrašlovací spolek pořádal 20.10.2018 za podpory OÚ Žiželice a SHD Žiželice slavnostní zasazení Stromu Svobody k oslavě 100.výročí vzniku Československé republiky. Na sázení se podíleli skutečně všichni, i děti a to nás těší nejvíce. Účastníci stvrdili svou účast podpisem na Pamětním listu. Podepsalo se nás bezmála 90.

Společně jsme si zazpívali oblíbenou píseň T.G.Masaryka, našeho prvního prezidenta-Ach synku, synku a naši Národní hymnu. Po zasazení byla lípa jak se patří pokřtěna a byl jí popřán zdravý růst, pevný kmen, košatá koruna a dlouhověkost. Děkujeme ještě jednou Nadaci Podpora a 72 hodin, které nám věnovali lípy k výsadbě.

Poté následovala volná zábava, hodní Hasiči svezli děti hasičským autem, občerstvení jako vždy zajistily členky našeho Okrašlovacího spolku, opékaly se buřty a protože počasí, jsme měli objednané při společném zpěvu a tanci jsme oslavovali skoro do půlnoci.

Sranda bez plotů 2018

srandaV sobotu 16. 6. 2018 se uskutečnilo klání 16 obcí Mikroregionu Žatecko, tentokrát jsme se stali pořadatelem . Téma letošních her bylo „Škola základ života – aneb cesta do hlubin študákovy duše“ a tomu odpovídali jednotlivé soutěže, které probíhali v průběhu celého dne .Soutěžilo se ve školní akademii, školka –stavění dřevěných kostek, základní škola –branný závod, střední škole puzzle - zeměpis. Mužstvo ve složení kapitánka Urbánková Lenka, členové Urbánková Martina, Hosťáková Lenka, Opel Martin, Urbánek Zdeněk, Škvaridlo Milan, Odvárka Jaroslav, Odvárka Tomáš, byli připraveni poprat se o příčky nejvyšší.

Celým dnem nás provázel známý moderátor a komik Martin Dejdar.

Zvláštním hostem, který se zapojil do celého dění těchto her bylo družstvo „Pražský sběr“,původní název ,,Pražský výběr“ které se skládalo z rodinných příslušníků a přátel Martina Dejdara.

Mezi jednotlivými soutěžemi byl bohatý doprovodný program, např. mažoretky ze Žatce, vystoupení Domova bez zámků z Tuchořic, bubenické vystoupení skupiny Groove Army a kapela Kabát revival.

Naše družstvo bojovalo statečně a umístilo se na krásném třetím místě. Druhé místo vybojoval tým ze Staňkovic a celé letošní klání a příčku nejvyšší získal tým z Lenešic, který byl složen ze samých žen (učitelek).Ale jak se říká není důležité vyhrát ,ale zúčastnit se ,takže i dalším týmům gratulujeme- jedná se o týmy z obcí Bítozeves, Blažim,

Čeradice,Deštnice,Holedeč,Libočany,Liběšice,Libořice,Lišany,Měcholupy,Nové Sedlo ,Tuchořice ,Výškov .

Všichni si tento den velice užívali a počasí nám také přálo. Po skončení vyhlášení výsledků následovala volná zábava, ke které hrála kapela Úlet. Celý večer pak vyvrcholil slavnostním ohňostrojem, který zakončil letošní 18. ročník těchto her ,,Srandy bez plotů“.

Všem zúčastněným moc děkujeme za vzornou reprecentaci svých obcí , doufáme ,že se jim soutěže líbili a dobře se pobavili .Návštěvníkům děkujeme za podporu soutěžících .

Foto ve fotogaleriiVýsledková listina

11. 7. 2018 Zobrazit méně